Aktualności - ogłoszenia 19 kwietnia 2015 wyświetleń: 1908

„WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ”
DOLICE 2015

I ZAŁOŻENIA OGÓLNE

Konkurs obejmuje twórczość Karola Wojtyły oraz twórczość dedykowaną Janowi Pawłowi II.

1. Konkurs jest organizowany przez: Parafia Chrystusa Króla w Dolicach i Gminne Centrum Integracji Społecznej i Profilaktyki w Dolicach oraz Wójtem Gminy Dolice.
  2. Celem konkursu jest propagowanie wśród młodzieży pamięci o wielkim Papieżu Polaku oraz zamiłowania do Jego twórczości.
  3. W konkursie mogą brać udział: uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum, szkół ponadgimnazjalnych i dorośli.
  4. Konkurs obejmuje twórczość Karola Wojtyły i Jana Pawła II ora zutwory Jemy dedykowane.
  5. Czas trwania prezentacji nie może przekraczać 6 minut.

II WARUNKI UCZESTNICTWA

Początek festiwalu 12.06.2015r. (piątek) rozpocznie się Mszą Świętą w kościele w Dolicach godzina 10.00. Następnie część konkursowa odbędzie się w Gminnym Centrum Integracji Społecznej i Profilaktyki w Dolicach od godziny 11.00.

1. W festiwalu biorą udział soliści w czterech kategoriach wiekowych ( instytucję delegującą może reprezentować maksimum 2 uczestników w danej kategorii):
    - Kategoria I klasy 0-3 SP
    - Kategoria II klasy 4-6 SP
    - Kategoria III gimnazjum
    - Kategoria IV szkoły ponadgimnazjalne i dorośli
  2. Uczestnicy prezentują jeden utwór do słów Jana Pawła II, o Janie Pawle II albo nawiązujący do nauczania Jana Pawła II *
    Szczególnie pożądane będą utwory premierowe, autorskie o ciekawej harmonii i nowoczesnym charakterze. Będą one oddzielnie nagradzane.
  3. Uczestnicy przyjeżdżają z własnym akompaniamentem zarejestrowanym na mini dysku lub CD.
  4. Zgłoszenia do festiwalu przyjmowane będą na podstawie:
    • dokładnie wypełnionej karty zgłoszenia (formularz organizatora),
    • oświadczenia instruktorów/opiekunów o zgodzie na wykorzystanie nagrań utworów zaprezentowanych przez uczestników podczas Festiwalu,
    • znajomość regulaminu potwierdzają opiekunowie uczestników lub pełnoletni uczestnicy, podpisując czytelnie karty zgłoszeń.
    • Kompletnie wypełnioną Kartę Zgłoszenia należy dostarczyć organizatorom do dnia 6 czerwca 2015r., pod adresy: Gminne Centrum Integracji Społecznej i Profilaktyki w Dolicach- ul: Wiejska 4,73-115 Dolice, email: gcisip.dolice@wp.pl, tel: 913910173 lub Parafia Chrystusa Króla w Dolicach – ul: Kolejowa 2,73-115 Dolice, tel. 91 5640 251, email: parafia@dolice.info
  5. Uczestnik nie powtarza tego samego utworu śpiewanego w poprzednich edycjach.
  6. Laureat z poprzednich edycji festiwalu Grand Prix nie bierze udziału w konkursie.

* Treść utworu oparta na konkretnej homilii, przemówieniu. W karcie podajemy tekst źródłowy  np „Przemówienie do młodzieży na Westerplatte z dn.12.06.1987r.”

III JURY

1. Komisja powołana przez organizatorów oceniać będzie wykonawców w 4 kategoriach wiekowych przyjmując następujące kryteria oceny:
    • warunki głosowe,
    • muzykalność,
    • interpretacja,
    • dykcja,
    • ogólny wyraz artystyczny,
    • jury może przyznać „grand prix” i dwie równorzędne nagrody albo brak nagrody w danej kategorii

IV PATRONACI

1. Patronat honorowy:
    • Ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga
    • Starosta Stargardzki