Aktualności - ogłoszenia 7 listopada 2013 wyświetleń: 1083

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIII niedzielę zwykłą.

1. Od wczoraj w naszej parafii gościmy kleryka Norberta Krawczyka, alumna V roku naszego AWSD w Szczecinie. Kleryk Norbert pochodzi z dzielnicy Bukowe w Szczecinie i przez 2 tygodnie podejmuje u nas praktyki parafialno – katechetyczne. Otoczmy Jego osobę naszą parafialną modlitwą.

2. Dzisiaj o godz. 12.00 w Sanktuarium MBNP w Choszcznie – odbędą się dożynki dekanalne.

3. Biuro parafialne czynne:
    - środa 16.00 – 17.00
    - czwartek 11.30 – 12.30
    - piątek 18.30 – 19.30

1. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w miniony poniedziałek w mszach św. na rozpoczęcie roku szkolno – katechetycznego.

2. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
    - w piątek św. Jana Chryzostoma,
    - w sobotę święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

1. W najbliższą sobotę przeżywać będziemy Gminne Uroczystości Dożynkowe. Tego dnia będziemy mieli okazję do podziękowania Panu Bogu za tegoroczne zbiory – za chleb powszedni. Zapraszamy wszystkich parafian i gości na Uroczystą Mszę Świętą na godz. 14.00. Po niej dalszy ciąg świętowania. Niech nie zabraknie nas i rodzin na Eucharystii tego dnia! Podczas mszy dożynkowej poświęcimy ziarno na kolejny zasiew. Taca zbierana podczas mszy dożynkowej przeznaczona będzie na remont naszej wieży.

2. W środęprzed mszą św. nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a na mszy św. o godz. 18.00 kazanie katechizmowe: Duch mocy i odwagi.

3. Dziękujemy wczorajszym nowożeńcom za ofiarowane kwiaty do naszej świątyni. Zagubiła się kolejka sprzątania kościoła z ul. Ogrodowej, za tydzień prosimy o pomoc kolejne rodziny z tej ulicy. Kwiaty ze swoich ogrodów można przynosić w piątki do godz. 18.00.

4. Od dzisiejszej niedzieli rozdawane są karteczki na niedzielną mszę świętą do niedzielnych albumików /jak co roku/.

5. Dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii.

6. Za tydzień w niedzielę po wszystkich mszach św. będą zbierane ofiary do puszek na WT US i KUL.

7. Zapraszamy dzieci SP chcące śpiewać na spotkanie scholi w sob. na godz. 12.00.
    - Spotkanie scholi młodzieży GM i szkół średnich w czw. po mszy wieczornej.
    - Spotkanie ministrantów, lektorów i kandydatów we wtorek po mszy św. w kościele.
    - Dzieci SP zapraszamy w piątek na mszę św. o godz. 18.00.
    - Spotkanie komitetu ds. remontu wieży w czwartek o godz. 19.00 na plebanii.

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość.

2. Od dzisiejszej niedzieli można nabyć unikatowy album o kościołach naszej Archidiecezji, w tym naszej dolickiej świątyni. Dzisiaj cena promocyjna 70,- Albumy niedostępne w sprzedaży pozaparafialnej.

3. Jubilatom i solenizantom rozpoczynającego się tygodnia składamy serdeczne życzenia, wypraszając opieki Maryi – Królowej Rodzin.

4. Organizujemy Pielgrzymkę na Jasną Górę, w ramach pielgrzymki archidiecezjalnej do Częstochowy. Termin: 26-27-28. wrześnie /czw/pt/sob/ koszt 290,- Dzisiaj ostatni dzień zapisów. Trasa śladami bł. ks. Jerzego Popiełuszki: z Dolic jedziemy do Bydgoszczy, Włocławka, Niepokalanowa, Warszawy i na Jasną Górę. Wszystkich zainteresowanych prosimy dzisiaj zgłosić się osobiście do ks. Michała.

ks. Tadeusz Giedrys

utworzono : 2013-11-07