Aktualności - ogłoszenia 7 grudnia 2013 wyświetleń: 1327

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - II NIEDZIELA ADWENTU
UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP
08.12.2013r.

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Modlimy się szczególnie z troską o życie i obronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
    Podczas mszy św. o godz. 11.00 zostaną poświęcone medaliki dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Św. Po mszy św. spotkanie z rodzicami.
  2. Od poniedziałku zwyczajem lat ubiegłych rodzice dzieci komunijnych będą rozprowadzać opłatki na święta. Ofiary w całości będą przeznaczone na spłatę rachunków za ogrzewanie domu parafialnego.
  3. Roraty w naszym kościele:
    - poniedziałek, wtorek, środa, czwartek – godz. 17.00
    - piątek – godz. 7.15
    - sobota – godz. 17.00
    Dzieci każdego dnia przynoszą serduszka podpisane z dobrym uczynkiem, spośród zebranych serc każdego dnia losujemy figurkę Matki Bożej, która u wybranego dziecka będzie w domu do następnych Rorat. Zapraszamy dzieci i młodzież by przychodzili na Roraty z lampionami. Po piątkowych porannych Roratach w salce na plebanii świeża drożdżówka i gorące kakao dla każdego. Przez cały czas trwania Adwentu codziennie będą rozdzielane naklejki do adwentowej planszy „Idziemy do Betlejem”.
  4. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
    - w piątek św. Łucję,
    - w sobotę św. Jana od Krzyża.
  5. Spotkania w tym tygodniu:
    - Spotkanie scholi SP w piątek o godz. 16.00.
    - Spotkanie scholi młodzieży GM i szkół średnich w czwartek o godz. 17.30.
    - Msza św. dla uczniów SP w piątek o godz. 7.15. /przez cały Adwent!!!/
    - W sobotę odbędzie się spotkanie Dzieci Bożych o godz. 10.00.
  6. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w spotkaniu wizytacyjnym z Ks. Abpem na wioskach, w DPSie czy tu w kościele parafialnym. Dziękujemy za obecność, modlitwę i za każde smakołyki przyniesione na gościnny stół w domu parafialnym. Bóg zapłać!
  7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożone ofiary paniom Stanisławie Leńczuk, Ewie Leńczuk, Magdalenie Urbaś i Małgorzacie Chachuła z ul. Ogrodowej.
    Za tydzień prosimy o pomoc kolejne rodziny z ulicy Ogrodowej.
  8. Przez cały czas Adwentu Caritas parafialna prowadzi sprzedaż świec na stół wigilijny oraz kartki świąteczne. Zachęcamy do nabywania w przedsionku kościoła.
    Przy stoisku Caritas możliwość wsparcia finansowego na paczki dla najbiedniejszych rodzin.
  9. Dziękujemy za zeszłotygodniową zbiórkę dla poszkodowanych w tragedii na Filipinach.
    Dzięki Wam zebraliśmy 792,-
  10. Dzisiaj po mszach św. zbiórka ofiar do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  11. W tym roku rozpoczęliśmy akcję parafialnej paczki dla dzieciaków. Dziełu temu patronuje Parafialny Zespół Caritas. Jeszcze zostało kilka serduszek z wiekiem dzieci. Św. Mikołaj prosi o pomoc w organizacji paczek. Rodziny, które się tego podejmują prosimy przygotowane paczki przynieść do 15 grudnia! na plebanię albo do kościoła. Akcją obejmujemy 60 dzieci z rodzin potrzebujących z całej parafii.
    Finał akcji 21 grudnia. Będzie msza św. za dzieci i po niej bal mikołajkowy w GCISiP. Wszelkie informacje u ks. Michała.
  12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, oraz unikatowy album o kościołach naszej Archidiecezji.
  13. Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej naszej parafii: parafia.dolice.info
  14. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych…

ks. Tadeusz Giedrys

aktualizowano: 2013-12-07