Aktualności - ogłoszenia 13 maja 2014 wyświetleń: 1219

Odnowa Misji Świętych - Odezwa druga

BRACIA I SIOSTRY!
Pozdrawiamy Was od naszego Boga, który tęskni za Wami, aby, w tym czasie ODNOWIENIA MISJI ŚWIĘTYCH, pouczyć Was swoim słowem pełnym miłości!

Z naszej strony my, misjonarze, prosimy Was tymi samymi słowami, które kierował do ówczesnych gmin chrześcijańskich Święty Paweł:
„DOŁÓŻCIE WSZELKICH STARAŃ, ABY POSŁUGIWANIE NASZE WOBEC WAS PRZYNIOSŁO OBFITE OWOCE”.

Będą one obfite, gdy Wy będziecie obfitować w gorliwość służenia Bogu!

Kiedyś, jedna osoba w parafii Hel zapytała mnie smutnym głosem: "dlaczego ludzie w mojej parafii tak mało kochają Pana Boga swego? Tłumaczą się niedorzecznie, ze nie mają czasu, by iść na rekolekcje, czy misje. A przecież wystarczy zaplanować Misje w każdym dniu, i wtedy będzie zarezerwowany czas!

Drodzy Parafianie! To wielka prawda, która wyszła z ust tej osoby!
ZAPLANOWAĆ CZAS DLA BOGA!
Zróbcie to dzisiaj w swoich domach – zaplanujcie czas w tym tygodniu dla Pana Boga!!

DLA KAŻDEJ RODZINY JEST PRZEZNACZONY SPECJALNY FOLDER, ZE SZCZEGÓŁOWYM PROGRAMEM!

Pan Jezus od dzisiaj każdego z was pyta:
"CZY KOCHASZ MNIE??... JESLI MNIE KOCHASZ – TO ZOSTAW TE KOMPUTERY NIENASYCONE, GRY W PIŁKĘ NIEWYGRANE (a jesli już tak je chcesz- to nagraj sobie i potem odtworzysz), ZOSTAW TE KOMÓRKI NIEWYGADANE, MARKETY NIEWYKUPIONE, SPACERY NIEPRZECHODZONE, FITNESY NIEMUSKULARNE
I INNE MARTWOTY TEGO ŚWIATA;
I RZYJDŹ DO MNIE - DO MOJEGO SWIATŁA MIŁOŚCI I PRAWDY – BO JA, TWÓJ BÓG, JESTEM PRZEZ CIEBIE OPUSZCZONY I TĘSKNIĘ ZA TOBĄ!
CZY TY TO ROZUMIESZ MOJE STWORZENIE?... CO MI TERAZ POWIESZ?...

Jeśli tego nie uczynicie, JEŚLI NIE ODPOWIECIE BOGU NA JEGO TESKNOTĘ, to z chwilą rozpoczęcia Odnowienia Misji Świętych, sumienie Wasze usłyszy głos Boga:

„BIADA WAM, ŻEŚCIE NIE ROZPOZNALI CZASU NAWIEDZENIA SWEGO!”

UMIŁOWANI W PANU BRACIA I SIOSTRY!

PRZEDSTAWIAMY WAM TEN CZAS, KTÓRY MACIE POŚWIĘCIĆ BOGU!

Msze święte z konferencjami dla dorosłych będą codziennie od poniedziałku do soboty
DOLICE – rano - G. 11.00! wieczór – G. 19.30
SĄDÓW – G. 19.30

Codziennie rano i wieczorem, będziemy przeżywać specjalne nabożeństwa misyjne, które rozpoczęte w kościele – trzeba będzie dokończyć w gronie rodzinnym! Już teraz w domach swoich, proszę uczynić ołtarzyk dla PISMA ŚWIĘTEGO, z Krzyżem, świecą – gromnicą, obrazem (figurką) Matki Bożej, św. Michałem Archaniołem,mogą być święci Patronowie domowników i naczyniem z wodą święconą,(może być sól, olej egzorcyzmowany).

MŁODZIEŻ SZKÓŁ ŚREDNICH, STUDENCI I MŁODZIEŻ PRACUJĄCA - Codziennie rozpoczyna spotkanie Mszą św. wieczorną o godz. 19.30 !
DOLICE – G. 19.30
SĄDÓW – G. 19.30
Od ŚRODY DO SOBOTY – Po Mszy św. mają spotkania w różnej formie !

DZIECI SZKOŁY PODSTAWOWEJ
od poniedziałku do czwartku godz. ..... - WEDŁUG OGŁOSZEŃ W NIEDZIELĘ
DOLICE – G. 19.30
SĄDÓW – G. 19.30
W piątek, sobotę i niedzielę - przychodzą z rodzicami !

DZIECI STARSZE Z GIMNAZJUM od środy do soboty
DOLICE – G. 19.00 i Msza św.
POMIETÓW – G. 17.00 i Msza św.
ZIEMOMYŚL – G. 19.00 i Msza św.
SĄDÓW – G. 19.00 i Msza św.
Od poniedziałku do soboty uczestniczą we Mszy św. wieczornej !

CHORZY I CIERPIĄCY - CZWARTEK
Spotkanie w łączności z Mszą Św. i Nabożeństwem Uzdrowienia

SPOTKANIA STANOWE DLA MAŁŻEŃSTW DO 25 ROKU PO ŚLUBIE -
PONIEDZIAŁEK po Mszach św.

SPOTKANIA STANOWE DLA MAŁŻEŃSTW STARSZYCH -
WTOREK po Mszach św.

ODNOWIENIE MISJI ŚWIĘTYCH, z natchnienia Bożego, opiera się o apostolstwo modlitwy wspólnej w rodzinach. W związku z tym, że obecny Rok Liturgiczny – Rok Wiary w Syna Bożego zawiera treści mówiące o tym, aby "przymnażać wiary", Ksiądz Proboszcz zachęca Was do przyjęcia misjonarza w swoim domu, aby wspólnie z nim pomodlić się w gronie rodzinnym, a nawet sąsiedzkim.
Zaznaczamy, że będzie to tylko czas modlitwy a nie czas jakiegoś posiłku!
JEŚLI KTO Z WAS, PARAFIAN PODEJMIE TEN GŁOS, NIECH ZGŁOSI SWÓJ ADRES DO ZAKRYSTII.

Inną formą realizowania wspólnej modlitwy i braterstwa są tzw. BIESIADY MISYJNE tworzone przez wspólne posilki z misjonarzami(śniadania,albo obiady, albo kolacje). Chrystus Pan, w zasłonie misjonarza i osobie Waszego duszpasterza, pragnie z Wami zasiąść do stołu pokarmu, aby w ten sposób stał się on stołem braterstwa i jednocześnie modlitwy wspólnej o łaskę bezpieczeństwa i dostatek dla waszego domu.
RODZINY, KTÓRE PRAGNĄ ZAPROSIĆ MISJONARZY NA WSPÓLNY OBIAD . ALBO KOLACJĘ, PROSZONE SĄ O PODANIE ADRESU W ZAKRYSTII.

Kończąc to bezpośrednie zawołanie do Was, przekazujemy Wam błogosławieństwo słowami Św. Pawła:
„Łaska i Pokój niech będą z Wami!”

Pozdrawiają Was z pamięcią modlitewną O.Sylwester i o. Dobromił!
Do zobaczenia na rozpoczęciu misji w dniu 1 VI od GODZINY PAŃSKIEJ!

misjonarze
 o. Sylwester o.Dobromił