Aktualności - ogłoszenia 13 maja 2014 wyświetleń: 1133

Odnowa Misji Świętych - Odezwa pierwsza

ZAWOŁANIE NA ODNOWĘ MISJI ŚWIĘTYCH
u: CHRYSTUSA KRÓLA w: DOLICACH
od dnia: 1-8 czerwca 2014r.

....„ZATROSZCZ..SIĘ..O..WIARĘ !”....

BRACIA i SIOSTRY! „Postępujcie drogą jeszcze doskonalszą !”

Po roku czasu wcielania w życie zadań misyjnych, nadszedł czas na przyjęcie przez was kolejnych, szczegółowych propozycji, które Bóg pragnie przekazać waszej wspólnocie parafialnej, abyście jeszcze bardziej poznali i doświadczyli na czym polega PRAWDZIWA wiara w Syna Bożego!

Czas odnowienia Misji Świętych, to ponowne przyjście Boga do swojej owczarni, aby tak samo, jak przed rokiem, przez zasłonę swoich kapłanów - franciszkanów: o.Sylwestra. i o.Dobromiła mówić do ludu tej ziemi:
„NAWRACAJCIE SIĘ I WIERZCIE W EWANGELIĘ!”

BRACIA i SIOSTRY! „a to będzie znakiem dla Was...”

Specyfiką apostolskiego działania w Odnowieniu Misji, jest poniżej przedstawiony „sposób Znaków Bożych”:

Znakiem przychodzącego do was Boga będą spotkania refleksyjne, modlitewne i liturgiczne – zarówno w świątyni, jak i w waszych domach!
Ćwiczenia duchowe, mają na celu dostosować waszą religijność do wymogów przyjaźni z Bogiem i jego Królestwem.
Program misyjny jest tak ułożony, że głoszone konferencje dostarczać będą wiedzy o szczegółowych dziedzinach religijności, często zaniedbanych, zapomnianych oraz tworzyć praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy w konkretnych sytuacjach życiowych.
Wyrazem tego zastosowania będą realizowane, razem z misjonarzem, modlitwy w waszych domach w gronie rodzinnym. Powiada bowiem Pan Jezus w swoim słowie: „gdzie dwóch, albo trzech jest zgromadzonych w Imię moje, tam ja jestem pośród nich.”
Zatem, codziennie w domu, w gronie rodzinnym, będziecie kończyli wspólną modlitwę, którą rozpoczniemy w kościele.
Do tej modlitwy możecie zaprosić misjonarza, lub innych kapłanów; aby przez taki znak, podkreślić fizyczną i duchową obecność wśród nas Pana naszego Jezusa Chrystusa , Najwyższego Arcykapłana.
UWAGA! RODZINY, KTÓRE PRAGNĄ ZAPROSIĆ MISJONARZY DO WSPÓLNEJ MODLITWY - ZGŁASZAJĄ SWÓJ ADRES W ZAKRYSTII !
MOŻNA TWORZYĆ WSPÓLNOTY MODLITEWNE Z WIELU RODZIN, SPOTYKAJĄC SIĘ W JEDNYM DOMU!
PRZY OKAZJI SPOTKANIA Z MISJONARZAMI NIE PRZYGOTOWUJEMY POSIŁKÓW – CO NAJWYŻEJ NAPÓJ. (...i ciastko dla ojca ojca Sylwestra! - wiadomość „na wesoło”).
ZAPRASZAĆ MISJONARZY I INNYCH KSIĘŻY MOŻNA DOPIERO WTEDY, GDY RODZINA UPRZEDNIO ZAPLANUJE SOBIE TERMIN WSPÓLNEJ MODLITWY.
CZAS OBECNOŚCI MISJONARZY NA SPOTKANIACH MODLITEW NYCH  JEST WYZNACZONY ZASADĄ: „NA CZAS MODLITWY.”
TO UWARUNKOWANIE UWZGLĘDNIA TROSKĘ O INNE RODZINY, OCZEKUJĄCE NA WSPÓLNĄ MODLITWĘ Z MISJONARZEM.

INNYM ZNAKIEM przyjścia Boga w Trójcy Osób, w czasie Odnowienia Misji Świętych jest to, że pragnie On mieć udział w Waszym braterstwie z drugim człowiekiem! Wyraża to Pan tymi słowami: „Dzieci, czy macie coś do zjedzenia?”. W myśl tego stwierdzenia, Chrystus Pan, w zasłonie misjonarza i osobie Waszego duszpasterza pragnie z Wami zasiąść do stołu pokarmu, aby w ten sposób stał się on stołem braterstwa i jednocześnie modlitwy wspólnej o łaskę bezpieczeństwa i dostatek dla waszego domu.
RODZINY, KTÓRE PRAGNĄ ZAPROSIĆ MISJONARZY NA WSPÓLNY OBIAD . ALBO KOLACJĘ, PROSZONE SĄ O PODANIE ADRESU W ZAKRYSTII.

JESZCZE INNE ZNAKI:
ZAPROSZENIE MISJONARZA DO SWEGO DOMU NA NOCLEG ”lisy mają nory i ptaki powietrzne gniazda, lecz Syn Człowieczy nie ma miejsca gdzie by głowę mógł oprzeć.” Zatem, otwórzcie Chrystusowi drzwi Waszych serc i mieszkań, aby w zasłonie ojca misjonarza mógł u was przebywać!
RODZINY, KTÓRE CHCĄ ZAPROSIĆ OJCA MISJONARZA NA NOCLEG . PROSZONE SĄ POZOSTAWIĆ ADRES W ZAKRYSTII.

WĘDROWANIE MISJONARZY PO DOMACH W PARAFII
„wyznaczył Pan jeszcze innych i wysłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta, dokąd pójść zamierzał” przeznaczają nas, misjonarzy, do wędrowania od domu do domu – aby przez modlitwę pozostawić u Was Moc błogosławieństwa Bożego!

MISJONARZE GŁOSZĄ SŁOWO BOŻE NA ULICACH
„Słysząc głos Pana nie zatwardzajcie serc waszych!” Ojcowie misjonarze będą głosili Słowo wzywające do nawrócenia nie tylko w kościele, ale również na ulicach waszej miejscowości, aby do wszystkich w parafian dotarło ewangeliczne przesłanie.

Bracia i Siostry w Chrystusie Panu!

Czas odnowienia Misji Świętych jest czasem „TROSKLIWYM” - jak powiada Pismo Święte: „zabiegajcie o własne zbawienie”, co również tłumaczy zawołanie z Odnowienia Misji: ”zatroszcz się o wiarę!” Ta troskliwość o duszę realizowana jest przez odnowione i wzbogacone w nowe formy pobożności życie religijne! Tak więc głos św. Pawła Apostoła: „dołóżcie wszelkich starań” powtarza się w zawołaniu Apostoła naszych czasów, Świętego Papieża Jana Pawła II:
„musicie od siebie wymagać, aby więcej być!”
Święty Franciszek z Asyżu zachęca Was - umiłowani w Panu Parafianie - do udziału w tej misyjnej odnowie własnymi słowami:
 „Bracia! zacznijmy od nowa, bo do tej pory nic dobrego żeśmy nie uczynili!”
My Misjonarze, o.Sylwester i o.Dobromił oraz Ksiądz Proboszcz – oczekujemy was, z radosną zachętą ubiegłorocznych Misji Świętych:
 „A spróbuj na Odnowienie Misji nie przyjść!”

misjonarze
 o. Sylwester o.Dobromił