Aktualności - ogłoszenia 26 października 2013 wyświetleń: 1077

Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość wspomnienia poświęcenia naszego kościoła.

W dniu dzisiejszym dziękujemy Bogu za dar naszej świątyni, w którym są sprawowane święte sakramenty.
Prośmy o poszanowanie każdego Domu Bożego!

1. W dniu dzisiejszym dziękujemy Bogu za dar naszej świątyni,
    w którym są sprawowane święte sakramenty. Prośmy o poszanowanie każdego Domu Bożego!
  2. Jutro wspominamy św. Judę Tadeusza – Apostoła. Jest to dzień imienin naszego Ks. Proboszcza Tadeusza. Otoczmy dostojnego Solenizanta modlitwą i udziałem w mszy św. o godz. 17.00.
  3. Do czwartku trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 16.30, podczas ich trwania zachęta do spowiedzi przed pierwszym piątkiem miesiąca.
    Ostatnie nabożeństwo różańcowe dla dzieci we wtorek
    o godz. 16.00. Tego dnia rozdamy nagrody dla dzieci, które najczęściej uczestniczyły w „różańcach”.
  4. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy w trakcie nabożeństwa różańcowego, a na mszy św. o godz. 17.00 kazanie katechizmowe
    Grzech ciężki i lekki”.
  5. W najbliższy piątek Uroczystość Wszystkich Świętych.
    Nasza obecność na cmentarzu nie zwalnia nas z udziału we mszy św.
    Tego dnia msze św. w naszym kościele o godz. 8.00/17.00 a na cmentarzu w Dolicach o godz. 13.00. Po tej mszy na cmentarzu można prosić kapłanów o poświęcenie nagrobków, wiązanek i zniczy na grobach naszych bliskich zmarłych. Tego dnia po mszy św. przy wyjściu z cmentarza będą zbierane ofiary na remont naszej wieży kościoła. Bóg zapłać za pomoc.
  6. W ten piątek kapłani nie zaniosą Pana Jezusa chorym,
    ale w następny piątek – 8.11.
  7. W sobotę wspominamy w Kościele wszystkich wiernych zmarłych – jest to Dzień Zaduszny, dzień naszej zadumy nad przemijaniem tego świata. Zachęcamy tego dnia do udziału w mszy św.
    W naszym kościele msza św. o godz. 17.00. O godz. 11.00 msza św.
    w kaplicy na cmentarzu, po mszy św. wyruszy procesja żałobna po cmentarzu.
  8. Przez pierwsze 8 dni listopada można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, nawiedzając danego dnia kaplicę, kościół bądź cmentarz, będąc w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Św.
    w intencji jednej duszy w czyśću cierpiącej.
  9. Modlitwa wspominkowa za naszych zmarłych rozpocznie się w sobotę
    o godz. 10.30 – przed mszą św. w kaplicy na cmentarzu. W przedsionku kościoła są wyłożone kartki na wypominki. Prosimy je zabierać, zachęcamy do zapisywania choćby imion zmarłych członków rodzin, sąsiadów, przyjaciół, duszpasterzy, wychowawców, by nasza modlitwa pomogła im otrzymać niebo, a także by oni wstawiali się u Boga za nami i naszą parafią. Kartki z wypominkami można składać na plebanii lub w kopertach na tacę. Ofiary składane przy okazji wypominek są przeznaczone na spłatę ogrzewania domu parafialnego. Przez cały tydzień modlitwa wspominkowa w naszym kościele o godz. 16.30, a w niedzielę o godz. 10.30.
  10. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożone ofiary paniom Stanisławie Wołosewicz, Helenie Klukowskiej i Danucie Siewior z ul. Ogrodowej.
    Za tydzień prosimy o pomoc kolejne rodziny z ulicy Ogrodowej.
  11. Dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę dla Seminarium Duchownego. Klerycy zebrali 1120,-
  12. W tym tygodniu nie ma spotkań dla schowanek SP, GM i szkół średnich.
    W tym tygodniu nie ma mszy św. katechizmowej dla uczniów SP.
    W sobotę nie odbędzie się spotkanie Dzieci Bożych.
  13. Dzisiaj po mszach św. zbiórka ofiar na cele misyjne. Dziękujemyza zrozumienie i wsparcie tego dzieła.
  14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Miłujcie się oraz unikatowy album o kościołach naszej Archidiecezji.
  15. W tym miesiącu wracamy do zbiórek ofiar ulicami naszej parafii na remont wieży kościoła.
  16. Intencje…

ks. Tadeusz Giedrys