Aktualności - ogłoszenia 1 grudnia 2020 wyświetleń: 485

Ogłoszenia parafialne - I Niedziela Adwentu

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU
29 listopada 2020

1. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To będzie drugi rok realizacji w Kościele w Polsce programu duszpasterskiego na lata 2019-2022, którego hasło brzmi: „Eucharystia daje życie”. Natomiast hasłem roku duszpasterskiego 2020/2021 są słowa „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Niech to będzie dla nas szczególne zaproszenie i zachęta, abyśmy zgłębiali celebrowanie Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej. Ono przenosi się na celebrowanie obecności Pana Jezusa w naszych domowych Kościołach. Tak dajemy świadectwo swojej wiary kształtowanej przez wspólnotę miłości z Bogiem, który był, który jest i który przychodzi.
  2. W Adwencie, tym szczególnym czasie oczekiwania, towarzyszy nam Maryja. Ona pierwsza odpowiedziała Bogu fiat i przyjęła Jego plan. Pragniemy, wpatrzeni w Jej przykład, podążać na spotkanie z Nim. Każdego dnia zachęcamy do uczestniczenia w porannej Mszy Świętej ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej roratami. W naszym kościele będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 07.00.  Zapraszamy wszystkich: dorosłych, młodzież, dzieci. Zgodnie z tradycją przynieśmy lampiony roratne i świece, a na zakończenie każdej Mszy Świętej zapalmy światło od naszej roratki i zanieśmy je z błogosławieństwem do domów. Będziemy tez losować figury Matki Bożej Niepokalanej.
  3. Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą. Zachęcamy do podjęcia osobistych wyrzeczeń, uporządkowania swoich spraw, zatrzymania się i głębszej refleksji nad swoim postępowaniem, relacjami.
  4. Dziś przed wieczorną Mszą Świętą o godz. 18.00 rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Nowenna codziennie przed wieczorną Mszą Świętą o godz.18.00.  W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny pragniemy zaprosić do duchowej adopcji dziecka poczętego. Informacje na ten temat będzie można otrzymać w niedzielę 6 grudnia.
  5. W tym tygodniu przypadnie pierwszy czwartek miesiąca. Pragniemy się modlić o nowe, święte i liczne powołania do służby Bożej. Ogarnijmy modlitwą wszystkich znanych nam kapłanów, siostry zakonne, zakonników i osoby konsekrowane, których świadectwo życia i miłości Boga i bliźniego jest dla nas pięknym znakiem. W Kościele powszechnym obchodzimy Dzień Misyjny Papieskiej Unii Misyjnej. Pamiętajmy o misjonarzach duchownych i świeckich, wspierajmy ich duchowo i materialnie oraz prośmy o nowe powołania, by nigdy nie zabrakło głosicieli Dobrej Nowiny.
  6. W piątek 4 grudnia przypadnie pierwszy piątek miesiąca. To okazja do szczególnej modlitwy wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy osobiste i świata. O godz. 17 Koronka do miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy Świętej. Okazja do spowiedzi świętej w czasie trwania adoracji. 4 grudnia to także Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych. Za wstawiennictwem św. Barbary, patronki ludzi pracy, wspierajmy modlitwą wszystkich poszukujących pracy.
  7. W pierwszą sobotę miesiąca, przypadającą w tym tygodniu, okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia. Chorych odwiedzimy rano od godz. 09.00
  8. W przyszłą niedzielę pobłogosławimy opłatki na stół wigilijny. Będzie to także dzień modlitwy w intencji Kościoła na Wschodzie i pomocy materialnej dla niego. Ofiary na ten cel będą zbierane do puszek przed kościołem. Opłatki będą do nabycia w zakrystii i przy wyjściu z kościoła. Caritas Parafialny rozprowadza świece na stół wigilijny.
  9. W sklepiku parafialnym i w zakrystii od dziś można kupić świece Caritasu na stół wigilijny. Dochód zostanie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
  11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Gerard Kattner, Krzysztof Kamiński, Jadwiga Jantoń i Maria Nowak. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.
  12. Bardzo serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożenie ofiar na kwiaty  Małgorzacie Furgał, Annie Musiał i Marianowi Kamińskiemu,  w tym tygodniu bardzo proszę o posprzątanie świątyni kolejne rodziny z u. Wojska Polskiego.
  13. W naszej parafii ruszyła bożonarodzeniowa akcja „Paczuszka dla Maluszka”. To zbiórka pieluch i innych artykułów kosmetycznych dla niemowląt. Celem akcji jest wsparcie samotnych matek, maluchów uratowanych od aborcji oraz instytucji, które się nimi opiekują. W związku z tym w przedsionku naszej świątyni, znajduje się choinka z papierowymi bombkami. Każdy, kto zechce pomóc małym dzieciom i mamom w potrzebie, może wziąć taką bombkę. Stanowi to jednoczenie zobowiązanie do samodzielnego przygotowania paczuszki dla jednego noworodka lub przekazania dobrowolnej darowizny na ten cel. Pozostawione dary zostaną następnie przekazane do najbliższego Domu Samotnej Matki oraz dla podopiecznych Fundacji Małych Stópek.

aktualizowano: 2020-12-01