Aktualności - ogłoszenia 13 lutego 2016 wyświetleń: 1393

Ogłoszenia parafialne - I Niedziela Wielkiego Postu

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
14 lutego 2016

1. Co roku w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu czytamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Pan Jezus zwyciężył wszystkie szatańskie pokusy i chce nas nauczyć umiejętności ich przezwyciężania. Z Bożą pomocą sami możemy i powinniśmy odrzucać szatańskie podszepty. Niech wielkopostna pielgrzymka wiary umacnia nas w naszych zmaganiach ze złem.
  2. Wzbudźmy w sobie wielkie pragnienie owocnego i dobrego przeżycia tego czasu. Taką okazją są różne umartwienia czy wyrzeczenia bądź też dobre postanowienia. Warto to duchowe ćwiczenie podjąć. W ten sposób można się włączyć w modlitwę Kościoła o ducha pokuty. Choć kwartalne dni modlitw w tej intencji dobiegają dziś końca, to ducha umartwienia, pokuty trzeba nieustannie
w sobie rozwijać.
  3. Nabożeństwa pasyjne tego okresu są również pomocą we właściwym jego przeżywaniu. Zapraszamy dziś o godz. 16.15 na pierwsze Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Natomiast w piątki zapraszamy na drogę krzyżową wszystkich parafian o godz. 16.30.
  4. Wraz ze Środą Popielcową rozpoczął się także czas tzw. Komunii świętej wielkanocnej, który potrwa aż do niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Przypominamy o przykazaniu kościelnym mówiącym o powinności skorzystania raz w roku z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii świętej w okresie wielkanocnym. Codziennie przed  Mszą Świętą jest możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej. Na te największe chrześcijańskie święta oczyśćmy nasze serca, uczyńmy je gotowymi na przyjęcie zmartwychwstałego Pana. Zapraszam również do codziennej wspólnej modlitwy różańcowej w naszym kościele.
  5. Parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w naszej parafii w IV Niedzielę Wielkiego Postu, od 06 marca br. Rekolekcje poprowadzi ks. Mirosław Lech, który przyjedzie do naszej wspólnoty z Rosji.  Szkolne rekolekcje dla dzieci  i gimnazjum odbędą się w dniach od 02 do 04 marca br. Szczegółowy plan rekolekcji podamy w późniejszym terminie.
  6. Przyszła niedziela, druga wielkopostna, to niedziela Ad gentes – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła.
  7. 19 lutego ( piątek ) o godz. 18.30 w domu parafialnym zapraszamy na spotkanie dzieci, które są chętne do śpiewu w scholce parafialnej. Na to spotkanie prosimy również rodziców tych dzieci.
  8. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i złożenie ofiar na kwiaty państwu Agacie Kalinowskiej, Robertowi Lewandowskiemu, Idze Mogalskiej i Jarosławowi Nowickiemu. W tym tygodniu poproszę o posprzątanie świątyni mieszkańców ul. Ogrodowej blok nr 34.
  9. W zachrystii są zapisy chętnych na pielgrzymkę do Italii.
  10. Pamiętamy w modlitwach o solenizantach i jubilatach oraz o naszych parafianach, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności.

utworzono : 2016-02-13