Aktualności - ogłoszenia 4 grudnia 2013 wyświetleń: 1136

Ogłoszenia parafialne - I niedziela Adwentu

I NIEDZIELA ADWENTU
01.12.2013r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu – czas radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa. Niech to będzie czas naszego nawrócenia.
  2.  Roraty w naszym kościele:
    - poniedziałek – godz. 7.15
    - wtorek, środa, czwartek – godz. 17.00
    - piątek – godz. 7.15
    - sobota – godz. 17.00
    Dzieci każdego dnia przynoszą serduszka podpisane z dobrym uczynkiem, spośród zebranych serc każdego dnia losujemy figurkę Matki Bożej, która u wybranego dziecka będzie w domu do następnych Rorat. Zapraszamy dzieci i młodzież by przychodzili na Roraty z lampionami. Po piątkowych porannych Roratach w salce na plebanii świeża drożdżówka i gorące kakao dla każdego. Przez cały czas trwania Adwentu codziennie będą rozdzielane naklejki do adwentowej planszy „Idziemy do Betlejem”.
  3. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
    - we wtorek św. Franciszka Ksawerego,
    - w środę św. Barbary,
    - w piątek św. Mikołaja.
  4. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożone ofiary paniom Mariannie Jańczak, Sabinie Sadowskiej i Róży Szczepaniak z ul. Ogrodowej. Za tydzień prosimy o pomoc kolejne rodziny z ulicy Ogrodowej. W poniedziałek wieczorem prosimy o posprzątanie kościoła członków Żywego Różańca przed wizytą Ks. Abpa.
  5. Spotkania w tym tygodniu:
    - Spotkanie scholi SP w piątek o godz. 17.30.
    - Spotkanie scholi młodzieży GM i szkół średnich w czwartek o godz. 17.30.
    - Msza św. dla uczniów SP w piątek o godz. 7.15. /przez cały Adwent!!!/
    - W sobotę odbędzie się spotkanie Dzieci Bożych o godz. 10.00.
  6. Dzisiaj Caritas parafialna rozpoczyna sprzedaż świec na stół wigilijny oraz kartki świąteczne. Zachęcamy do nabywania w przedsionku kościoła. Dzisiaj po mszach św. zbiórka ofiar do puszek na poszkodowanych w tragedii na Filipinach.
  7. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Kochanym Parafianom i Gościom za przeżyty w ubiegłą niedzielę Odpust Chrystusa Króla. Słowa podziwu i wdzięczności dla grupy prawie 70 osób, które przyszły z Ziemomyśla i Sądowa na nasz Odpust. Dziękujemy wszystkim rodzinom, które przez cały rok sprzątają kościół i składają ofiary, z tych pieniędzy zostały zakupione kwiaty na Odpust. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i przebiegu festynu parafialnego. Dziękujemy Caritas, Komitetowi odbudowy wieży, GCISiP i wszystkim sponsorom i wolontariuszom za wszelką pomoc. Całkowity dochód z festynu jest przeznaczony na remont wieży. Zebraliśmy dzięki Wam 2.200,-
  8. Od dzisiaj rozpoczynamy akcję parafialnej paczki dla dzieciaków. Przy ołtarzu stoi drzewko, a na nim są zawieszone serduszka z numerem i wiekiem dziecka. Nie ma tam imion i nazwisk. Św. Mikołaj prosi o pomoc w organizacji tych paczek.
    Rodziny, które mogą się tego podjąć prosimy o wzięcie serduszka, przygotowanie paczki i przyniesienie jej do 15 grudnia! na plebanię albo do kościoła. Akcją obejmujemy 60 dzieci z rodzin potrzebujących z całej parafii. Finał akcji 21 grudnia. Będzie msza św. za dzieci i po niej bal mikołajkowy w GCISiP. Już dzisiaj przekazujemy informacje od św. Mikołaja, że 6 grudnia nie będzie go w naszym kościele, ale przyjedzie do nas na bal do GCISiP. Wszelkie informacje u ks. Michała.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, oraz unikatowy album o kościołach naszej Archidiecezji. Dzisiaj do nabycia lampiony adwentowe.
  10. Za tydzień 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Podczas mszy św. o godz. 11.00 zostaną poświęcone medaliki dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Św. Po mszy spotkanie z rodzicami.
  11. W następną niedzielę po mszach św. zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  12. Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej naszej parafii: parafia.dolice.info
  13. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych…

ks. Tadeusz Giedrys

• Grzegorz Dzedzej, s. Stanisława, kawaler, zam. w Dolicach