Aktualności - ogłoszenia 6 grudnia 2020 wyświetleń: 581

Ogłoszenia parafialne - II Niedziela Adwentu

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU
6 grudnia 2020

1. Tę niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspierajmy modlitwą i ofiarami braci i siostry w byłych krajach Związku Radzieckiego. Ofiary, wyraz naszej solidarności i braterskiej miłości, możemy składać do puszek po wyjściu z kościoła. Dzisiaj wspominamy św. Mikołaja, biskupa Myry żyjącego w III i IV w., który zasłynął gorliwością duszpasterską i szczególną troskliwością o potrzeby materialne bliźnich. Za jego przykładem obdarowujemy się drobnymi upominkami, które są wyrazem naszej miłości i przyjaźni.
  2. Dziś po każdej Mszy Świętej błogosławienie opłatków na stół wigilijny. Można je kupić po Mszy Świętej przy wyjściu z kościoła, w tygodniu w zakrystii.
  3. W Adwencie rozważamy z Maryją tajemnicę wcielenia Bożego podczas Mszy Świętej roratnej codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 07.00.  Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci. Dzieci przynoszą serduszka z dobrymi uczynkami i losują figurkę Matki Bożej Niepokalanej.
  4. We wtorek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godzinie 07.00 i 18.00. Pragniemy zaprosić do duchowej adopcji dziecka poczętego. Osoby, które chciałyby objąć modlitwą dziecko poczęte i jego rodziców, deklarację takiej modlitwy będą mogły złożyć na Mszy Świętej o godzinie 18.00. W tym też dniu rozpoczniemy nowennę do Matki Bożej Rozwiązującej Węzły. Zawiązanie węzłów o godz. 17.30. Nowenna potrwa do 16 grudnia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  5. W przyszłą niedzielę, 13 grudnia o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami dzieci, które przygotowują się do przystąpienia do Pierwszej Komunii Świętej. Przyszła niedziela to druga niedziela miesiąca, ofiary w tym dniu składane w całości przeznaczone są na fundusz remontowo budowlany naszej świątyni i domu parafialnego.
  6. Parafialny Zespół CARITAS sprzedaje  świece Caritasu na stół wigilijny. Dochód zostanie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Można tez nabyć karty świąteczne.
  7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli. Serdecznie dziękujemy za posprzątanie świątyni i złożenie ofiar na kwiaty rodzinom Haluch, Janickich i Szmit, w tym tygodniu bardzo proszę o posprzątanie kościoła kolejne rodziny z ul. Wojska Polskiego.
  8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Jan Kalisz.i Kazimiera Bogucka. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

aktualizowano: 2020-12-14