Aktualności - ogłoszenia 27 lutego 2016 wyświetleń: 1224

Ogłoszenia parafialne - III Niedziela Wielkiego Postu

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
28 lutego 2016

1. Dzisiejsza Ewangelia po raz kolejny wzywa nas do nawrócenia i przemiany życia. Opowiada nam jednocześnie o Bogu cierpliwym, który pragnie wspomagać nasze wysiłki i dążenia, by przynosiły jak najpiękniejsze owoce. Chcemy podejmować ten wysiłek, dlatego wszystkich parafian pragniemy zachęcić do udziału w rekolekcjach wielkopostnych, które rozpoczniemy w przyszłą niedzielę dla dorosłych i młodzieży gimnazjalnej Cały program znajdziemy w gablotce parafialnej oraz na parafialnej stronie internetowej. Rekolekcje poprowadzi ks. Mirosław Lech, który przybędzie do naszej parafii z Rosji. Rekolekcje i osobę rekolekcjonisty polecamy pamięci modlitewnej. Rekolekcje dla dzieci SP z Dolic i Sądowa odbędą się w dniach od 02 do 04 marca br., czyli od środy do piątku. Rekolekcje poprowadzi O. Ireneusz z zakonu O.O. Sercanów.
    Nabożeństwa tego okresu także pomagają nam w procesie nawrócenia i przemiany życia. Zapraszamy zatem dziś o godz. 16.15 na gorzkie żale z nauką pasyjną, w piątek zaś na drogę krzyżową dla wszystkich o godz. 16.30.
    Za udział w rekolekcyjnych ćwiczeniach, za udział w nabożeństwach drogi krzyżowej, gorzkich żali bądź za odmówienie w piątki tego okresu modlitwy Oto ja dobry… można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. Najlepszym owocem czasu nawrócenia i przemiany będzie oczyszczenie serca w sakramencie pokuty i pojednania. Nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę! Kapłani codziennie służą posługą
w konfesjonale.
  3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
    W czwartek zapraszamy na wieczorne nabożeństwo w intencji powołanych do służby Bożej oraz
o nowe i święte powołania. W piątek odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej od godz. 16.00.  Na zakończenie adoracji – nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę przed wieczorną Eucharystią o godz. 16.30 odmówimy wspólnie różaniec fatimski.
  4. Otaczamy solenizantów i jubilatów modlitwą, przekazując im najserdeczniejsze życzenia, zaś wszystkim składającym ofiary na potrzeby naszej świątyni parafialnej oraz na kuranty serdecznie dziękujemy i w pamięci modlitewnej polecamy ich szczególnej Bożej opiece. Pamiętamy w modlitwie również o zmarłych, wypraszając im niebo.
  5. Serdecznie dziękuję paniom Helenie Chwarszczyńskiej, Małgorzacie Maź i Beacie Niemyskiej za posprzątanie kościoła i złożenie ofiar na kwiaty. W tym tygodniu bardzo proszę o posprzątanie świątyni mieszkańców ul. Ogrodowej nr 34.
  6. Parafialny zespół CARITAS jak co roku zbierać będzie w Biedronce  w piątek w godzinach od 14 do 20 i w sobotę  od 9 do 20, dary żywnościowe na paczki dla najbardziej potrzebujących, a przy wyjściu z kościoła można nabyć świece wielkanocne, karty świąteczne oraz Torby Miłosierdzia, dla tych, którzy chcieliby indywidualnie zrobić paczkę dla potrzebujących.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 4 III – św. Kazimierz królewicz,
utworzono : 2016-02-27