Aktualności - ogłoszenia 20 grudnia 2021 wyświetleń: 373

Ogłoszenia parafialne - IV Niedziela Adwentu

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU
19 grudnia 2021

1. Dziś czwarta – ostatnia niedziela Adwentu. Wykorzystajmy te kilka dni adwentowego oczekiwania na duchowe przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Modlimy się, aby nasza gorliwość wzrastała w miarę zbliżania się święta oraz abyśmy godnie obchodzili tajemnicę narodzin Syna Bożego (modlitwa po Komunii).
  2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 07.00.
  3. Do czwartku włącznie zapraszamy codziennie na Msze Święte roratne o godz. 07.00.
  4. W piątek, 24 grudnia, wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie.
  5. Świętowanie tajemnicy narodzenia Pańskiego rozpoczniemy Mszą o północy, zwaną Pasterką. Pasterki w kościołach filialnych - Pomietów i Ziemomyśl o godz. 21.00, Sądów godz. 22.00. Pozostałe Msze Święte w dzień Narodzenia Pańskiego o godz. w Dolicach o godz. 11.00 i 18.00, w Pomietowie i Ziemomyślu o godz. 09.30, w Sądowie o godz. 12.15.
  6. W najbliższą niedzielę, 26 grudnia, w drugi dzień świąt, przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msze Święte będą sprawowane w naszej świątyni według niedzielnego porządku.
  7. W zakrystii i w kruchcie kościoła są jeszcze do nabycia  pobłogosławione opłatki na stół wigilijny.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na przychodzącego Pana, posłuszeństwa Jego zbawczej woli oraz gorliwego wypełniania codziennych obowiązków. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożenie ofiar na kwiaty Renacie i Alanowi Białek, Annie              i Kazimierzowi Jgnatiuk oraz Dorocie i Romanowi Świgoń. W tym tygodniu bardzo proszę o posprzątanie świątyni i dekoracje kościoła rodziców dzieci komunijnych.
  9. Bardzo serdecznie dziękujemy za złożone ofiary na fundusz remontowo budowlany naszej świątyni i domu parafialnego w wysokości 2 417 zł 85 gr. Zakończono już termomodernizację budynku Domu Parafialnego. W poniedziałek zostaną zamontowane dwa ostatnie witraże do naszego kościoła nad drzwiami wejściowymi. W tym miejscu bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcą i fundatorom, którzy ufundowali te wspaniałe witraże do naszej świątyni, fundatorom indywidualnym, Matkom z Żywego Różańca, mieszkańcom poszczególnych ulic naszej miejscowości oraz wszystkim, którzy składając ofiary na ten cel chcieli pozostać anonimowi. Całkowity koszt witraży i ram z szybami zabezpieczającymi wyniósł 98 000 zł. Bardzo serdecznie raz jeszcze dziękujemy. Polskie porzekadło powiada, że „ hojnego dawcę miłuje Bóg”.
  10. Zmarłym, którzy w ostatnim tygodniu przeszli do domu Ojca, wypraszajmy dar życia wiecznego: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

aktualizowano: 2021-12-20