Aktualności - ogłoszenia 16 kwietnia 2016 wyświetleń: 1102

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY
17 kwietnia 2016
NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA

1. W Ewangelii czwartej niedzieli Wielkanocy słyszymy, że Pan Jezus porównuje się do pasterza troszczącego się o owce. Tak! Pan Jezus jest Dobrym Pasterzem, który opiekuje się nami – swoimi owcami i każdego z nas pragnie obdarować życiem wiecznym, które wysłużył przez swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie. Dziękujmy za ten dar, dziękujmy za nieskończoną miłość Pana Boga
i bądźmy Mu posłuszni.
  2. To porównanie Jezusa do pasterza każe nam nazywać tę niedzielę niedzielą Dobrego Pasterza.
W tym dniu przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się o gorliwych kapłanów i osoby zakonne, którzy będą naśladować przykład Chrystusa – Dobrego Pasterza.
  3. W dniu jutrzejszym w kurii warszawskiej zostaną nam uroczyście przekazane relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki męczennika za wiarę. Uroczyste wprowadzenie relikwii nastąpi w naszym kościele po uzgodnieniu daty z ks. Abpem, o której to powiadomimy naszych drogich parafian. Byłbym bardzo wdzięczny gdyby znalazł się sponsor lub sponsorzy do zakupu relikwiarza i relikwiarium, w którym zostaną złożone  relikwie błogosławionego kapłana męczennika. Relikwiarium wraz z relikwiami będą zainstalowane obok tabernakulum w ołtarzu wraz z tabliczką z nazwiskiem lu nazwiskami sponsora lub sponsorów.
  4. W sobotę będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski. Znajdźmy czas na spotkanie z Chrystusem we Mszy Świętej i na modlitwę w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny.
  5. W przyszłą niedzielę będą zbierane do puszek dobrowolne ofiary na organizację w diecezji Światowych Dni Młodych, które odbędą się w lipcu w  Krakowie.
  6. Najbliższa niedziela to już ostatnia niedziela kwietnia. I jak co roku, według programu duszpasterskiego, jest ona Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach. Niech nasza wspólna modlitwa zaowocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży.
  7. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy
o modlitewnej pamięci. Serdecznie dziękuję za złożone ofiary w wysokości 2 851 zł 31 gr w ubiegłą niedzielę na fundusz remontowo budowlany naszej świątyni i domu parafialnego.   Ofiary te będą przeznaczone na wymianę okien domu parafialnego, która zostanie wykonana 9 maja br. Dokładne sprawozdanie z tych prac przedstawimy po ich zakończeniu.
    Modlitwą otaczamy również parafian, którzy odeszli w ostatnim tygodniu do wieczności, i ich rodziny.
  8. Serdecznie dziękuję za posprzątanie świątyni i jej udekorowanie młodej parze, a w tym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła mieszkańców ul. Ogrodowej nr 38. W związku ze zmiana operatora telefonicznego został zmieniony nr telefonu na plebanie, jest on umieszczony na stronie internetowej naszej parafii. 91 570 14 32.
utworzono : 2016-04-16