Aktualności - ogłoszenia 23 kwietnia 2016 wyświetleń: 1100

Ogłoszenia parafialne - V niedziela wielkanocna

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY
24 kwietnia 2016

1. W dzisiejszej Ewangelii Jezus przypomina nam o tym, byśmy się wzajemnie miłowali.
W początkach chrześcijaństwa wzajemna miłość pomiędzy uczniami Chrystusa przyciągała
i inspirowała pogan. Warto o tym pamiętać i żyć tak, by inni widzieli, że jesteśmy uczniami Jezusa.
  2. Przeżywamy dziś już ostatnią niedzielę kwietnia, która według programu duszpasterskiego jest Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach. Niech nasza wspólna modlitwa owocuje większą rozwagą i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży, tym bardziej że coraz cieplejsze dni zachęcają do organizowania wycieczek. Starajmy się być bezpiecznymi użytkownikami dróg i pojazdów mechanicznych. Przy wyjściu ze świątyni wolontariusze rozprowadzają wizerunki Świętego Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących.
  3. Jutrzejsze święto Świętego Marka Ewangelisty to tradycyjny dzień modlitwy o urodzaje. Chociaż dopiero w przyszłym tygodniu przeżywać będziemy specjalne dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące, chciejmy w naszej osobistej modlitwie prosić dobrego Boga, by pobłogosławił wszelkie ludzkie wysiłki, aby przyniosły one obfity plon i owoc i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.
  4. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed wieczorną Eucharystią o godz. 18.00.
  5. Zachęcamy i zapraszamy do modlitwy w intencji Europy w dniu święta patronki naszego kontynentu, Świętej Katarzyny Sieneńskiej. Naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne
i konsekrowane w przypadający tego dnia Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau.
  6. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy maj. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. Każdego dnia w tygodniu od poniedziałku do soboty o godz. 18.00, po wieczornej Mszy Świętej, będziemy odprawiać nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej.  W niedzielę zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
  7. Naszą modlitwą i życzliwością otaczamy solenizantów i jubilatów tygodnia. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.
  8. W dniu dzisiejszym przy wyjściu z kościoła dobrowolnymi ofiarami wspieramy ludność Ukrainy, zapowiedzianymi przez papieża Franciszka w Niedzielę Miłosierdzia Bożego oraz na organizację Światowych Dni Młodych w naszej diecezji.
  9. Relikwie Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki zostały już przekazane naszej parafii. Na stronie internetowej można obejrzeć zdjęcia z momentu przekazania relikwii błogosławionego męczennika. Uroczystego wprowadzenia relikwii dokonamy po ustaleniu daty z księdzem arcybiskupem.
  10. W najbliższą sobotę 30 kwietnia mieszkańcy Ziemomyśla zapraszają na uroczystości odpustowe ku czci Św. Józefa Robotnika o godz. 16.00. Po Mszy św. odbędzie się festyn odpustowy.
  11. O posprzątanie kościoła proszę mieszkańców ulicy Ogrodowej nr 38.

utworzono : 2016-04-23