Aktualności - ogłoszenia 30 kwietnia 2016 wyświetleń: 1065

Ogłoszenia parafialne - VI niedziela wielkanocna

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY
1 maja 2016

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy maj – miesiąc, który w naszej polskiej tradycji jest naznaczony modlitwą razem z Maryją, Matką Jezusa i przez Jej wstawiennictwo. Będziemy Ją prosić, by nam pomagała przyjmować i wypełniać naukę Jej Syna, by nas uczyła pełnić wolę Boga.
    Dzisiaj zapraszamy na pierwsze majowe nabożeństwo na godz. 17.30.
    Na wspólnym śpiewie litanii loretańskiej będziemy spotykać się codziennie w tygodniu o godz 18.00 po wieczornej Eucharystii.
  2. Podczas dzisiejszej modlitwy maryjnej będziemy modlić się w intencji ludzi pracy. 1 maja obchodzimy wspomnienie Świętego Józefa Rzemieślnika. W tym roku przypada ono dzisiaj, czyli w niedzielę, która rangą jest ważniejsza niż to wspomnienie. W modlitwie będziemy prosić dobrego Boga, aby podejmowany przez ludzi pracy trud przynosił im osobistą satysfakcję i zapewniał środki do życia. Będziemy modlić się też za tych, którzy poszukują pracy, by spotykali życzliwych ludzi gotowych pospieszyć im z pomocą.
  3. We wtorek, 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. To również 225. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Przyjdźmy
w tym dniu do kościoła na Mszę Świętą. Msze Święte będą odprawione o godz. 11.00 i 18.00,  w Sądowie i Ziemomyślu o godz. 9.30. Również jutro, z okazji Dnia Polonii i Dnia Flagi, w swoich prywatnych pacierzach czy przez udział we Mszy Świętej wyraźmy troskę o duchowy i materialny ład i rozwój w naszej Ojczyźnie.
  4. W szóstym tygodniu Wielkanocy zanosimy swoje błaganie do Boga o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Ta intencja towarzyszyć nam będzie podczas nabożeństw majowych. Razem z Maryją będziemy prosić dobrego Boga, by błogosławił ludzkim wysiłkom, by przyniosły one obfity plon
i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba. Wtorkowe wołanie w intencji Ojczyzny jest także okazją do modlitwy o to, by w naszym kraju nikt nie cierpiał z powodu biedy, głodu i aby ciężka praca rolników była doceniana i godziwie wynagradzana.
  5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odbędzie się tradycyjnie w środę i będzie połączona                z nabożeństwem majowym. Z racji na przypadające w tym dniu wspomnienie Świętego Floriana na wieczornej Mszy Świętej będziemy modlić się w intencji strażaków i wszystkich spieszących z pomocą podczas pożarów, powodzi czy innych klęsk żywiołowych.
  6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
    W czwartek razem z Maryją będziemy się modlić o święte powołania zakonne i kapłańskie.
W piątek  od godz. 17.00 będzie okazja do spowiedzi dla wszystkich, a po litanii loretańskiej odmówimy akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W sobotę od godz. 9.00 odwiedzimy chorych, przed wieczorną Mszą Świętą o godz. 17.30 odmówimy różaniec fatimski.
  7. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Będzie to również druga niedziela miesiąca. Ofiary z tej niedzieli przeznaczone są na fundusz remontowo budowlany naszej świątyni i domu parafialnego. W najbliższy czwartek na Mszę świętą i spotkanie po niej zapraszam członków komitetu remontu wieży naszego kościoła.
  8. Składamy najserdeczniejsze życzenia solenizantom i jubilatom tygodnia. Zmarłych parafian polecamy Bożemu miłosierdziu. serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła młodej parze, a w tym tygodniu proszę  o posprzątanie naszej świątyni mieszkańców ulicy ogrodowej nr 38.

utworzono : 2016-04-30