Aktualności - ogłoszenia 1 lipca 2017 wyświetleń: 870

Ogłoszenia parafialne - XIII Niedziela w ciągu roku.

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
2 lipca 2017

1. Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie
z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Zaproszeni są wszyscy, a najbardziej ci, którym wydaje się, że są niegodni. Pan Bóg w każdym człowieku może dokonać nowego stworzenia. Dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha. Zadbajmy, aby nasza wspólnota z Panem Bogiem i bliźnimi ciągle się pogłębiała.
  2. Wakacyjny porządek Mszy Świętych niedzielnych w naszej parafii będzie następujący: 8.00, 11.00 i 18.00. W Sądowie 9.30, w Pomietowie o 12.15, w Ziemomyślu w sobotę o godz. 19.00, W środy nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. Wszystkich parafian i gości przebywających u nas na wakacjach zapraszam do licznego udziału w codziennej Eucharystii i w tych nabożeństwach.
  3. Parafialny Zespół CARITAS składa serdeczne podziękowanie za złożone ofiary w minione dwie niedziele w wysokości 877 zł 50 gr., które zostały przekazane na umożliwienie wyjazdu letniego dla dzieci z biednych rodzin. Z naszej wspólnoty z takiej formy wypoczynku skorzysta czwórka dzieci.
  4. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.
  5. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Mimo wakacyjnej atmosfery postarajmy się o chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu już od godz.17.30, ofiarując ją w intencji nowych powołań kapłańskich, także z naszej wspólnoty parafialnej. Pierwszy piątek to dzień Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste
i całego świata. Chrystusa Eucharystycznego możemy przyjąć tylko czystym sercem. Dlatego w naszym kościele okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej od godz.17.00, a wieczorna Msza Święta wynagradzająca z pierwszopiątkowym nabożeństwem o godz. 18.00.
  6. W przyszłą niedzielę przypada druga niedziela miesiąca. Taca zbierana w tym dniu przeznaczona będzie w całości na fundusz budowlano - remontowy kościoła i domu parafialnego. Bardzo dziękuje za rozebranie podium i uporządkowanie terenu po nim. Uprzątnięcie podium nakazał Diecezjalny Konserwator Zabytków, jak również musimy bardzo mocno przyciąć lub całkowicie usunąć jałowiec, który znajduje się przy murach świątyni od strony ulicy Wiejskiej. Mury świątyni muszą „oddychać”, a rozłożysty jałowiec blokuje dostęp swobodnego przepływu powietrza . Na przełomie sierpnia i września przystąpimy do wymiany dachu na domu parafialnym, a w przyszłym roku planujemy ocieplić i wykonać elewację plebanii.
  7. Bardzo serdecznie dziękuję za posprzątanie świątyni i złożenie ofiar na kwiaty paniom Kasik Wiolecie i Iwanickiej Annie. W tym tygodniu bardzo proszę o posprzątanie kościoła mieszkańców ulicy Pyrzyckiej.

W tym tygodniu patronują nam:

• - 3 VII - Św. Tomasz Ap.

• - 6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica i zakonnica,

• - 8 VII – św. Jan z Dukli (1414-1484), prezbiter,