Aktualności - ogłoszenia 23 lipca 2023 wyświetleń: 190

Ogłoszenia parafialne - XVI Niedziela Zwykła

SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
23 lipca 2023

1. W dzisiejszą niedzielę, w bliskości środowego wspomnienia liturgicznego Świętych Joachima i Anny, w całym Kościele powszechnym obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Kiedy Papież Franciszek w 2021 roku ustanawiał Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, miał na myśli nie tylko przypomnienie i docenienie ich niezastąpionej roli. Chodzi przecież nie tylko o docenienie ich obecności w kościele podczas liturgii i na prywatnej modlitwie. Papież Franciszek, wpisując ten dzień do kalendarza obchodów kościelnych, pragnął podkreślić ich obecność i rolę także w rodzinach oraz lokalnych społecznościach. „Często zapomina się o dziadkach. Nie zapominajmy o bogactwie stania na straży korzeni” – podkreśla Papież w swoim nauczaniu. W naszej wspólnocie mamy wiele osób w podeszłym wieku, tym bardziej i nie tylko w tę dzisiejszą niedzielę bądźmy blisko nich i polecajmy ich szczególnej opiece opatrzności Bożej.
  2. We wtorek, 25 lipca, obchodzimy święto Świętego Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stąd Jakub Starszy albo Większy. Spośród Apostołów jest pierwszym, a po Szczepanie drugim męczennikiem Kościoła. W tym dniu wspominamy również św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Poświecenie pojazdów po Mszy św. wieczornej.
  3. W środę, 26 lipca, w liturgii wspominamy Świętych Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. W dzisiejszych trudnych czasach pomniejszania roli rodziny warto zwrócić się w modlitwie do tych Świętych Małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu silnej Bogiem polskiej rodziny.
  4. Natomiast w sobotę, 29 lipca, przypada liturgiczne – na mocy decyzji papieża Franciszka – wspólne wspomnienie Świętych Marty, Marii i Łazarza.
  5. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzinom Szałajko, Guściora i Sławeckim za przygotowanie świątyni do dzisiejszej liturgii i złożenie ofiar na kwiaty. W tym tygodniu bardzo prosimy o przygotowanie kościoła kolejne rodziny z ulicy Ogrodowej.
  6. Przyszła niedziela jest ostatnią niedzielą miesiąca, dobrowolną ofiarą  przy wyjściu z kościoła możemy podziękować pani organistce za upiększanie  naszych zgromadzeń liturgicznych śpiewem i grą na organach.

aktualizowano: 2023-08-02