Aktualności - ogłoszenia 5 października 2019 wyświetleń: 607

/fot.: anregungen.wordpress.com /

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
6 października 2019

1. W dzisiejszą niedzielę Pan Jezus podkreśla nieocenioną moc wiary. W październikowym czasie modlitwy różańcowej, rozważając tajemnice z życia Chrystusa i Matki Bożej, odradzamy i umacniamy naszą wiarę. Niech nie zabraknie osobistego wysiłku w pomnażaniu daru, który otrzymaliśmy na chrzcie św.
  2. Tegoroczny październik został ogłoszony przez papieża Franciszka nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Okazją do tego jest 100. rocznica ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej.
  3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17.30. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w poniedziałki, środy i piątki, młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania we wtorki i czwartki.
  4. Przypominamy wiernym o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego po spełnieniu zwyczajnych warunków, a jednocześnie za pobożne odmówienie cząstki różańca św., w sposób ciągły, z rozważaniem tajemnic różańcowych, w kościele, w kaplicy, w rodzinie albo we wspólnocie zakonnej, we wspólnocie wiernych, zwłaszcza gdy wiele osób gromadzi się w jakimś szlachetnym celu.
  5. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca, taca w całości przeznaczona jest na fundusz remontowo budowlany naszej świątyni i domu parafialnego.
  6. Od wtorku, tj. od 08 października rozpoczynamy Nowennę do Matki Bożej Rozwiązującej Węzły. Nowenna potrwa do 16 dnia miesiąca. Zawiązanie węzłów we wtorek o godz. 17.30. Zapraszamy do licznego udziału w tej szczególnej modlitwie wyzwalającej nas z węzłów jakie przeszkadzają nam, naszym rodzinom w naszym codziennym życiu.
  7. W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodzić kolejny Dzień Papieski odbywający się w tym roku pod hasłem „ Wstańmy, Chodźmy” . Tego dnia przeprowadzimy zbiórkę ofiar na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  8. Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej.
  9. Kolejne rodziny z ul. Pyrzyckiej bardzo prosimy o posprzątanie naszej świątyni. Przy wyjściu z kościoła oraz w zakrystii są do nabycia kalendarze na przyszły rok z informacjami dotyczącymi naszej parafii. Cena kalendarza 2 zł.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 7 października – Najświętsza Maryja Panna Różańcowa.

aktualizowano: 2019-10-05