Aktualności - ogłoszenia 5 listopada 2016 wyświetleń: 1165

Ogłoszenia parafialne - XXXII Niedziela w ciągu roku.

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
6 listopada 2016

1. Dzisiejsza liturgia Słowa przypomina prawdę o zmartwychwstaniu i życiu wiecznym, a modlitwa za zmarłych pozwala nam pogłębiać naszą wiarę w to, że spotkamy się wszyscy w królestwie Bożym, bo „Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych; wszyscy bowiem dla Niego żyją”. Przypominamy również o możliwości uzyskania w tych dniach (do 8 listopada) odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami za odwiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych.
  2. W poniedziałek zapraszamy do wspólnej modlitwy o godz. 18.00 za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, zaś we wtorek za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
  3. W środę, 9 listopada, będziemy obchodzić święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą biskupa Rzymu – papieża. To wspaniała okazja, aby w modlitwie powierzać osobę i posługę Ojca Świętego. Pamiętamy częste apele papieża Franciszka o modlitwę za niego. Przyjdźmy więc do kościoła na wspólną modlitwę. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
  4. W piątek, 11 listopada, przypadnie 98. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym dniu pragniemy szczególnie modlić się za naszych Rodaków, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny i w jej obronie. Chcemy także modlić się o to, by każdy Polak troszczył się o wspólny dom, jakim jest jego kraj. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i na Eucharystię w intencji Ojczyzny o godz.18.00, podczas której będziemy zawierzać dobremu Bogu przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Polski, a także będziemy Go prosić, aby każdy jej mieszkaniec czuł się dobrze jako obywatel i jako chrześcijanin (dekret o udzieleniu dyspensy).
  5. 18 listopada br. rozpoczniemy w naszym kościele Rekolekcje Odpustowe przed uroczystością Chrystusa Króla. Rekolekcje rozpocznie w piątek 18 listopada br. o godz. 18.00 ks. Bp Henryk Wejman, który również w tym dniu udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej parafii. O szczegółach powiadomimy w przyszłą niedzielę.
  6. Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcimy dzieciom komunijnym książeczki do nabożeństwa.
  7. W przyszłą niedzielę przypada druga niedziela miesiąca, taca w całości przeznaczona będzie na fundusz remontowo - budowlany kościoła i domu parafialnego. Obecnie trwają prace przy modernizacji domu parafialnego.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy zdrowia i wielu łask Bożych. Serdecznie dziękuje za posprzątanie kościoła i złożenie ofiar na kwiaty państwu Gertrudzie Babiarz, Jadwidze Pluta i Zbigniewowi Paliwoda. W tym tygodniu bardzo proszę o posprzątanie świątyni mieszkańców ulicy Dworcowej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 10 XI – św. Leon Wielki, papież i Doktor Kościoła,

• 11 XI – św. Marcin z Tours, biskup