Aktualności - ogłoszenia 19 listopada 2023 wyświetleń: 132

Ogłoszenia parafialne - XXXIII Niedziela Zwykła

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
19 listopada 2023

1. Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ustanowione w listopadzie 2016 roku specjalnym listem apostolskim „Misericordia et Misera”, napisanym na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia.
    Może i w naszym sąsiedztwie, okolicy są osoby potrzebujące pomocy. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączmy się w działalność organizacji społecznych i kościelnych, jak Caritas, aby pomagać innym.
  2. We wtorek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, Święty Joachim i Święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu Świętego Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV wieku także na Zachodzie obchodzono specjalne święto. Dziś wspominając tamto Ofiarowanie, powinniśmy odnawiać w sobie pragnienie poświęcania się Bogu i szukania Jego woli.
  3. Zaś w środę, 22 listopada, przypada liturgiczne wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki chórzystów, lutników, muzyków, organistów, kościelnych zespołów wokalno-muzycznych.
  4. Przypominam, że w naszym kościele przez cały listopad codziennie od poniedziałku do soboty podczas Mszy św. o godz. 18.00 polecamy naszych bliskich zmarłych. Kartki wypominkowe można składać w zakrystii. Serdecznie zapraszam do tej modlitwy wszystkich naszych parafian!
  5. Z wolna zbliżamy się do końca obecnego roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 26 listopada, to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed kolejnym Adwentem. W tym dniu przypada parafialny odpust, do którego jak co roku przygotujemy się przez uczestnictwo w rekolekcjach parafialnych od czwartku włącznie. Rekolekcje poprowadzi ks. Stanisław Szlijan. Plan rekolekcji jest następujący - czwartek - godz. 16.00 - Msza św. z nauką w Sadowie, 18.00 - Msza św. z nauką w Dolicach. Piątek - godz. 16.00 - Msza św. z nauką w Ziemomyślu, godz. 18.00 - Msza św. z nauką w Dolicach, sobota - godz. 16.00 - Msza św. z nauką w Pomietowie, godz. 18.00 - Msza św. z nauką w Dolicach. Spowiedź św. w Dolicach podczas rekolekcji od godz. 17.00 i podczas Mszy św. W kościołach filialnych 15 minut przed i podczas Mszy św. Suma odpustowa w niedzielę o godz. 11.00. Parafialny Zespół Caritas bardzo prosi chętnych o upieczenie ciast na piknik odpustowy. Dochód ze sprzedaży zasili budżet PZC w przygotowaniu świątecznych paczek.
  6. Bardzo serdecznie dziękujemy za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę na fundusz remontowo budowlany w wysokości 2 982 zł 85 gr. Czeka nas wymiana posadzi w naszej świątyni, oczekujemy na pisma od Woj jest, ale musi być oficjalne pismo. Mam nadzieję, że po świętach wielkanocnych będziemy mogli przystąpić do tych prac. Bardzo serdecznie dziękujemy państwu Mirosławie i Ryszardowi Białek, Emilii i Januszowi Gajowniczek, Agacie Kalińskiej z synem Wiktorem za przygotowanie świątyni i złożenie ofiar na kwiaty. W tym tygodniu bardzo prosimy o przygotowanie kościoła kolejne rodziny z ul. Ogrodowej.

aktualizowano: 2023-11-26