Aktualności - ogłoszenia 4 maja 2014 wyświetleń: 1244

Ogłoszenie Parafialne - III Niedziela Wielkanocna

III NIEDZIELA WIELKANOCNA
04.05.2014r.

1.  Dzisiaj przeżywamy parafialne dziękczynienie za dar kanonizacji Świętych Papieży Jana 23 i Jana Pawła Wielkiego. Po mszy św. o godz. 11.00 rozpoczniemy piknikowe świętowanie pod wieżą. Zapraszamy wszystkie rodziny i gości. Program wywieszony w przedsionku kościoła. Taca z dzisiejszej niedzieli w całości jest przeznaczona, tak jak dochód z festynu na fundusz remontowy. Bóg zapłać za dary serc.
  2. W tym tygodniu wspominamy:
    • we wtorek św. Filipa i Jakuba Apostołów,
    • w czwartek św. Stanisława – gł. Patrona Polski,
  3. Rozpoczął się miesiąc maj. Nabożeństwa majowe ku czci Matki. Podczas trwania majówek zbieramy do albumików sylwetki poszczególnych papieży.
  4. Jak co roku nabożeństwa majowe przy krzyżu w soboty o godz. 20.30. W najbliższą sobotę 10 maja spotykamy się przy „krzyżu napaści” przy cmentarzu.
  5. Dziękujemy rodzinom z ulic Wiśniowej, Dworcowej i Kolejowej za ufundowanie nowego Krzyża przy torach.
  6. Zapraszamy w środę na nowennę do MBNP przed mszą św., podczas mszy św. kazanie katechizmowe „Powszechność Kościoła”.
  7. Spotkanie scholi młodzieżowej w czwartek o 18.45, scholi dziecięcej w piątek o godz. 16.30 w kościele. Spotkanie Dzieci Bożych w sobotę nie odbędzie się.
  8. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożone ofiary paniom Krystynie Gola, Agnieszce Datkiewicz i Leokadii Skorupie z ul. Kolejowej. Za tydzień prosimy o podjęcie kolejki kolejne rodziny z ul. Kolejowej od torów.
  9. Spotkanie dzieci komunijnych w środę o godz. 16.00 w kościele.
  10. Bardzo dziękujemy dwudziestopięcio osobowej grupie młodzieży z naszej parafii, która uczestniczyła w Archidiecezjalnych Dniach Młodych w Barlinku, w dn. 1 – 3 maja. Dziękujemy za ich świadectwo wiary, a przede wszystkim za dobre zachowanie i wysoką kulturę osobistą pośród ponad półtora tysięcznej wspólnoty młodych z Polski i zzagranicy. Dziękujemy!
  11. Informujemy, jednocześnie gratulując, że Złota Jesień na ostatnim przeglądzie zespołów folklorystycznych zajęła I miejsce w Szczecinie i zakwalifikowali się do kolejnego etapu, już ogólnopolskiego!
  12. W najbliższą sobotę o godz. 10.00 w szczecińskiej Katedrze nasz parafianin kleryk Piotr Haluch wraz z 9 braćmi klerykami przyjmie sakrament święceń w stopniu diakona. Chcemy być wraz z nim i jego kolegami a także z jego rodziną w tym jakże ważnym dniu. Organizujemy wyjazd autokarem na te święcenia. Wyjazd w sobotę o godz. 8.00 spod plebanii. Koszt wyjazdu 15,- Bądźmy razem w tym pięknym wydarzeniu, które jest tak ważne w życiu Piotra i jego kolegów. Módlmy się za nich codziennie przez czas trwania ich rekolekcji. Lista w zakrystii, bardzo prosimy dzisiaj nawet podczas trwania festynu się zapisywać. Liczba miejsc ograniczona!

ks. Tadeusz Giedrys

Zapowiedzi przedślubne :