Aktualności - ogłoszenia 13 maja 2014 wyświetleń: 1277

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA
11.05.2014r.

1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy Tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Dzisiaj w Niedzielę Dobrego Pasterza cieszymy się z nowo wyświęconymi diakonami, którzy przygotowują się już na ostatniej prostej do zostania księżmi – Dobrymi Pasterzami. Gratulujemy naszemu Parafianinowi – diakonowi Piotrowi Haluchowi i Jego rodzinie. Szczęść Boże! Dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj uczestniczyli w Uroczystości Święceń diakonatu w Katedrze w Szczecinie, i wszystkim, którzy złożyli ofiary na dar dla diakona Piotra.
  2. W tym tygodniu wspominamy:
    • w środę św. Macieja Apostoła;
    • w piątek św. Andrzeja Bobolę – dzień imienin Ks. Abpa Andrzeja Dzięgi;
  3. Św. Andrzej Bobola jest patronem kościoła w Sądowie czyli piątek jest to dzień odpustu. Wybieramy się w pielgrzymce rowerowej z Dolic na ten odpust. Wyjazd spod plebanii rowerami o godz. 15.30. Suma odpustowa w Sądowie o godz. 17.00.
    Po mszy św. spotkanie integracyjne na placu przykościelnym. Zapraszamy!
  4. Ze względu na Odpust w Sądowie w piątek w Dolicach msza św. o godz. 18.30, a Majówka po mszy św.
  5. W sobotę msza św. tylko o 16.30, Majówka o 17.30.
  6. Nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej codziennie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 10.30. Serdecznie zapraszamy do udziału całymi rodzinami.
  7. Jak co roku nabożeństwa majowe przy krzyżu w soboty o godz. 20.30. W najbliższą sobotę 17 maja spotykamy się przy „Krzyżu Stanu Wojennego” na ul. Pyrzyckiej.
  8. Zapraszamy w środę na nowennę do MBNP przed mszą św., podczas mszy św. kazanie katechizmowe „Jedność Kościoła”.
  9. Spotkania:
    • scholi młodzieżowej w czwartek o 18.45;
    • scholi dziecięcej w środę o godz. 16.30;
    • spotkanie Dzieci Bożych w sobotę o godz. 10.00;
  10. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożone ofiary paniom Krystynie Wójcik, Janinie i Jadwidze Wiszniak z ul. Kolejowej. Za tydzień prosimy o podjęcie kolejki kolejne rodziny z ul. Kolejowej.
  11. Harmonogram spotkań dzieci komunijnych do odebrania w zakrystii.
  12. Przed tygodniem świętowaliśmy wspólne dziękczynienie za dar kanonizacji świętych Papieży J23 i JP2. Dziękujemy wszystkim, którzy się włączyli w przygotowanie i przebieg festynu. Zebraliśmy łączną kwotę 10.000,- Organizatorem był Komitet Remontu, ale dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli temu dziełu…
    Dziękujemy osobom i firmom, które materialnie wsparły festyn:
    Marian Niwa, Dorota Szczypek, Bogusława Furs, Wiesława Kalinowska, firma Witkowo,GS i p. Renata Nowak, Barbara Chiczewska, Emilia Gajowniczek, firma AVON, firmie DANA, tartakowi i p. Traczyk i budującym scenę p. Henryk Sławęcki, Jan Grabowicz, Tadeusz Pakos Wojciech Boniecki, Mieczysław Brejta, za sponsoring pysznej Grochówki paniom radnym Jolancie Klarze i Marii Spancerskiej, pracownikom GCISiP i Gminy, strażakom za ustawianie sprzętów i namiotów, członkom dolickiej grupie AA, sołectwom Pomietowa i Mogilicy, Złotej Jesieni, dolickiej Kalinie i Pyrzyckiej SENIORICIE, p. Krystynie Wójcik i Hubertusowi, p. Plutom i Dworkowii Wiktoria, p. Jackowi Janiakowi ze Szczecina, p. Helenie i Wojciechowi Bednarskim, wolontariuszom Caritas i uczniom naszego Gimnazjum i wszystkim gospodarzom i gospodyniom za pyszne jedzenie, napoje, fanty i oddane na wieże pieniądze.
    Bóg zapłać!
  13. Po mszach św. można zakupić nowe płyty Nuty Świętości – modlitewnik JP2 – dochód z tego jest dalej przeznaczony na remont wieży. Cena płyty promocyjna: 10,-

ks. Tadeusz Giedrys

Zapowiedzi przedślubne II :

• Nowak Paweł, s. Wiktora, kawaler, zam. w Dolicach;
• Dudek Marta, c. Ireneusza, panna, zam. w Stargardzie Szcz.;