Aktualności - ogłoszenia 20 kwietnia 2014 wyświetleń: 1277

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
20.04.2014r.

Kochani Parafianie!

Pan Jezus naprawdę Zmartwychwstał, a św. Paweł mówi, że gdyby Chrystus nie Zmartwychwstał – próżna byłaby nasza wiara. Niech radość dzisiejszej Uroczystości rozraduje każdy Dom i każdą Rodzinę naszej Parafii. Niech każdy uwierzy, że to właśnie dla niego Jezus wstał z grobu. Wszystkim Parafianom od Małego do Dużego i Drogim Gościom składamy wielkanocne Szczęść Boże!

1. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam się przygotować do przeżywania tegorocznej Wielkiej Nocy. Dziękujemy księżom rekolekcjonistom, spowiednikom, osobom, które uczestniczyły w nabożeństwach wielkopostnych. Słowa podziękowania do wszystkich za zeszłoniedzielną procesję palmową. Jesteśmy ludźmi pokolenia obrazu, więc dziękujemy za przygotowanie tegorocznych Ołtarzy Adoracji – Ciemnicy i Grobu Pańskiego – rodzicom dzieci pierwszokomunijnych. Dziękujemy za pomoc naszego GCISiP, za użyczenie świateł i statywów na czas Wielkiego Postu i do Grobu Pańskiego, dziękujemy za wszelką poligrafię i pomoc dla parafii. Bóg zapłać za każdy dar przyniesiony na stół wielkanocny do Domu Parafialnego, dziękujemy za Służbę przy Ołtarzu w tych dniach szczególnie naszym starszym ministrantom, scholankom i wszystkim, którzy w tych dniach pomogli nam przeżywać Tajemnice Paschalne. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, któreście składali w tych dniach na tacę. Dziękujemy wszystkim, którzy przez czas Wielkiego Postu składali ofiary i dary dla rodzin potrzebujących pomocy na święta, przy tej okazji Bóg zapłać tym, którzy tę pomoc koordynowali, więc Parafialnemu Zespołowi CARITAS.
  2. Trwamy w Nowennie przed Niedzielą Miłosierdzia. Codzienna Koronka po mszach św. wieczornych.
  3. W Poniedziałek Wielkanocny msze św. o godz. 8.00/11.00 i 18.00. Taca zbierana w tym dniu jest przeznaczona na WT US i KUL.
  4. We wtorek o godz. 18.00 odprawimy mszę św. w intencji naszych Gimnazjalistów, intencja dziękczynna za Sakrament Bierzmowania, z prośbą o szczęśliwe zdanie egzaminów – intencja od ich rodziców. Po mszy spotkanie z młodzieżą wyjeżdżającą na Dni Młodych do Barlinka.
  5. Zapraszamy w środę na nowennę do MBNP przed mszą św.
  6. W środę na godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie Komitet ds. odbudowy wieży. Już dzisiaj informujemy, że 4 maja na zakończenie majówki odbędzie się piknik pod wieżą „Z naszym Papieżem zbieramy na wieżę!”, przy wyjściu z kościoła do wzięcia ulotki z zaproszeniem. Już można na plebanię przynosić wszelkie fanty na loterię i licytację, dary, które będzie można zlicytować na pikniku, bądź rozprowadzić, liczymy na wasze pomysły, można przynosić na wspólny stół piknikowy swoje weki, przetwory, nalewki i wszystko, czym można się podzielić na rzecz wieży. Jest to okazja do „posprzątania naszych piwniczek przed sezonem”. Cały dochód z pikniku będzie wsparciem funduszu remontowego. Już dzisiaj dziękujemy.
  7. Spotkanie scholi młodzieżowej w czwartek o 18.45, scholi dzięcej w piątek o godz. 16.30. Spotkanie Dzieci Bożych w sobotę o godz. 10.00.
  8. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożone ofiary Paniom Stanisławie Mazurek, Annie Grabowicz, Paulinie Chwarszczyńskiej, Jolancie Kapis i Pani Kaczmarek z ul. Dworcowej, za tydzień prosimy o podjęcie kolejki kolejne rodziny z ul. Dworcowej.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia świąteczna: Niedziela, Gość Niedzielny.
  10. Następna Niedziela – „Biała” – jest Świętem Miłosierdzia Bożego. Jest to dzień historyczny, bo w tym dniu Kościół wyniesie na Ołtarze Jana Pawła Wielkiego i Jana XXIII. Przygotowujmy się do tego wydarzenia także modlitwą Koronki.
    Za tydzień rozkład mszy św.:

Dolice 8.00/12.00/18.00;
    Pomietów – sobota 19.00;
    Sądów – niedziela 9.00;
    Ziemomyśl – sobota 17.00.
    Transmisja Kanonizacyjnej Mszy świętej w TV o godz.10.00.

11. Tego dnia o godz. 15.00 na szczecińskich Jasnych Błoniach na Uroczystej Papieskiej Scenie wystąpi młodzież naszej parafii z ks. Proboszczem, prezentując piosenki papieskie z najnowszej płyty „Nuty Świętości”.

ks. Tadeusz Giedrys

Zapowiedzi przedślubne: