Aktualności - ogłoszenia 1 grudnia 2018 wyświetleń: 899

Ogłoszenia parafialne - I Niedziela Adwentu

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU
2 grudnia 2018

1. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Kościół zaprasza nas do przeżywania na nowo historii zbawienia, która znajduje swoje odzwierciedlenie w liturgii Ludu Bożego. Rozpoczęty dziś Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów.
  2. Nowy rok liturgiczny i duszpasterski w Kościele w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Jest to drugi rok w cyklu poświęconym sakramentowi bierzmowania. Będziemy zwracać szczególną uwagę na misję chrześcijanina, jaka wypływa z przyjętego bierzmowania i na budowanie i rozwijanie więzi z Kościołem.
  3. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach Świętych roratnych ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00. Zachęcamy dzieci, szczególnie klas II i III do przyniesienia tradycyjnych lampionów i serduszek z dobrymi uczynkami. Podczas Mszy św. roratnych losowanie figurek Matki Bożej Niepokalanej.
  4. We wtorek 4 grudnia przeżywamy w Kościele Dzień modlitwy w intencji bezrobotnych. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej oraz do osobistej modlitwy za przyczyną św. Barbary.
  5. Na progu nowego roku liturgicznego powierzajmy wszystkie sprawy Kościoła, parafii i naszych rodzin opiece Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nowenna do Matki Bożej w środy o godz. 18.00. Można na klęczniku, przed rozpoczęciem nowenny składać inwidualnie podziękowania, prośby czy przebłagania.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa według stałego porządku. Pierwszopiątkowa spowiedź święta w godz. 17.00.
  7. 06 grudnia patronuje nam św. Mikołaj Bp. Zapraszamy dzieci naszej parafii na spotkanie ze św. Mikołajem na Mszy św. w kościele o godz. 16.00 a po niej w GCISiP.
  8. W sobotę 8 grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte ku czci Matki Bożej o godz. 18.00. Chorych w tym dniu odwiedzimy rano od godz. 9.00. W tym też dniu rozpoczniemy Nowennę do Matki Bożej Rozwiązującej Węzły, która potrwa do 16 grudnia włącznie.
  9. Dar życia jest szczególnym znakiem miłości Pana Boga, niestety ciągle zagrożonym zwłaszcza na pierwszym, najbardziej bezbronnym etapie. Zachęcamy wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Uroczyste podjęcie dzieła modlitwy za nienarodzonych odbędzie się w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, 8 grudnia podczas Mszy Świętej o godz. 18.00.
  10. Przyszła niedziela to od wielu lat Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, w krajach byłego Związku Sowieckiego. Po wszystkich Mszach będą zbierane ofiary na ten cel. Również przyszła niedziela to druga niedziela miesiąca. Tradycyjnie kolekta w całości przeznaczona jest na fundusz remontowo - budowlany kościoła i domu parafialnego.
  11. Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożenie ofiary na kwiaty paniom Gertrudzie Babiarz, Annie Graban, Dominice Paliwodzie, Jadwidze Pluta. W tym tygodniu bardzo proszę o posprzątanie świątyni kolejne rodziny z ul. Dworcowej.
  12. Solenizantom i jubilatom w nadchodzących dniach życzymy obfitości Bożych darów.
aktualizowano: 2018-12-01