Aktualności - ogłoszenia

Aktualności - ogłoszenia 9 grudnia 2023 wyświetleń: 135

Ogłoszenia parafialne - II Niedziela Adwentu

2. NIEDZIELA ADWENTU
10 grudnia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. W drugą adwentową niedzielę rozbrzmiewa wołanie Świętego Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego…”. Jest to wezwanie do ciągłej pracy nad sobą i do nawrócenia. Pan chce nas wszystkich obdarzać swoim miłosierdziem i czeka na nas w łasce sakramentu pokuty i pojednania każdego dnia w tygodniu od godz. 17.00, w niedzielę również podczas  Mszy Świętych.
  2. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po każdej Mszy można wesprzeć to dzieło materialnie, wrzucając ofiary do puszek.
  3. Włączmy się również w adwentowe akcje pomocowe CARITASU: trwa sprzedaż świec „Wigilijnego Dzieło Pomocy Dzieciom”, opłatki można nabyć przy wyjściu z kościoła.
  4. Przypominamy o Mszach roratnych, które są sercem tego okresu, każdego poranka od poniedziałku do piątku o godz. 07.00. zapraszamy do wspólnej modlitwy z NMP i Św. Józefem.
  5. Ten tydzień obfituje w rocznice dramatycznych wydarzeń w naszej ojczyźnie: we wtorek przypada 42. rocznica wprowadzenia stanu wojennego, a w końcu tygodnia – 53. rocznica masakry na Wybrzeżu. Niech nie zabraknie modlitwy w intencji naszej umiłowanej ojczyzny oraz w intencji pokoju na świecie.
  6. W czwartek zapraszam serdecznie na Mszę św. o godz. 12.00, która będzie sprawowana przez księdza proboszcza i jego kolegów kursowych. W tym dniu przypada ich 37 rocznica święceń kapłańskich. Zapraszamy bardzo serdecznie naszych parafian do wspólnej modlitwy. Mszy św. o godz. 18.00 w tym dniu nie będzie.
  7. Zapewniamy jubilatów i solenizantów rozpoczętego tygodnia o naszej życzliwości i modlitwie.
  8. Bardzo prosimy o przygotowanie świątyni do liturgii niedzielnej kolejne rodziny z ul. Wiśniowej. W tym tygodniu nie możemy nikomu podziękować, ponieważ nikt się nie zgłosił z ul. Ogrodowej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W środę, 13 grudnia
– św. Łucja, dziewica i męczennica z czasów najkrwawszych prześladowań za panowania cesarza Dioklecjana, ze względu na piękne i duże oczy, którymi ściągała powszechną uwagę i które kazała sobie wyłupić, przyzywana jest przy chorobach oczu.
W czwartek, 14 grudnia – św. Jan od Krzyża, wielki hiszpański mistyk, reformator zakonu karmelitańskiego i autor wielu dzieł z duchowości.

 

ks. Bernard Boguszewski

proboszcz

 

aktualizowano: 2023-12-30
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: