Aktualności - ogłoszenia 20 lutego 2016 wyświetleń: 1536

Ogłoszenia parafialne - II Niedziela Wielkiego Postu

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
21 lutego 2016

1. Co roku w drugą niedzielę okresu paschalnego przygotowania rozważamy ewangelijną perykopę o przemienieniu Chrystusa na wysokiej górze. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego bóstwa i pokazać, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas.
  2. Dziś o godz.16.15  gorzkie żale z kazaniem pasyjnym, w piątek natomiast nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 16.30. Znajdźmy czas, by uczestniczyć w tych nabożeństwach, by dzięki nim głębiej przeżywać tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana i lepiej rozumieć Jego nieskończoną miłość do każdej i każdego z nas.
  3. W Wielkim Poście wzbudźmy w sobie szczere pragnienie oczyszczenia serca w zdroju Bożego miłosierdzia, które jest otwarte dla wszystkich i którego doświadczamy szczególnie w spowiedzi świętej. Okazja do spowiedzi świętej przed i podczas każdej Mszy Świętej.
  4. Niech również wielkopostne rekolekcje, które rozpoczniemy w IV Niedzielę Wielkiego Postu, 06 marca  pomogą nam w podejmowaniu wysiłku przemiany życia i dobrego przygotowania się do przeżycia świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
    Szczegółowy program rekolekcji został umieszczony w gablotce przy wyjściu z kościoła oraz na  parafialnej stronie internetowej . Znajdziemy tam również program szkolnych rekolekcji dla dzieci i młodzieży.
  5. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad gentes i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy. Przy wyjściu ze świątyni będzie można wesprzeć dzieło misyjne Kościoła – do specjalnych puszek można wrzucać ofiary na ten cel.
  6. Jutro przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Przyjdźmy w tym dniu na Mszę Świętą, a przede wszystkim pamiętajmy w modlitwie o następcy Świętego Piotra, który nie przestaje prosić o to wsparcie.
  7. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00, do codziennej modlitwy różańcowej zapraszamy wiernych, a w szczególności Żywy Różaniec o godz. 16.30.
  8. Wszystkich obchodzących osobiste święta i uroczystości zapewniamy o modlitwie i życzliwości. Zmarłych w ostatnim czasie z naszej wspólnoty polecamy Bożemu miłosierdziu.
  9. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone na tacę w poprzednią niedzielę, ofiary te przeznaczone są na fundusz remontowo - budowlany plebanii i kościoła. W minionym tygodniu zostało ukończone ocieplanie stropu w domu parafialnym, od 29 lutego, jak pogoda pozwoli, będą wymieniane okna i drzwi na plebanii.
  10. Bardzo dziękuję państwu Emilii i Ryszardowi Białek oraz Emilii i Januszowi Gajowniczek za posprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty, w tym tygodniu poproszę o posprzątanie świątyni mieszkańców ul. Ogrodowej nr 34.

aktualizowano: 2016-02-20