Aktualności - ogłoszenia 21 kwietnia 2018 wyświetleń: 794

Ogłoszenia parafialne - IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY
22 kwietnia 2018

1. Pan Jezus sam siebie nazywa Dobrym Pasterzem, który daje swoje życie za owce. Wypełnił to całkowicie, ofiarując siebie na ołtarzu krzyża. Po swoim zmartwychwstaniu przekazał misję pasterską tym, których sam wybiera, aby ją wypełniali aż po krańce świata i aż do końca czasu.
  2. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej.
  3. Jutro, w uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, modlimy się za naszą Ojczyznę.
  4. We wtorek o godz. 18.00 na Eucharystię i na spotkanie po niej w domu parafialnym zapraszamy Legion Maryi.
  5. W środę przypada święto św. Marka, Ewangelisty. Jest to tradycyjnie dzień modlitw o urodzaje.
  6. W przyszłą niedzielę zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich użytkowników dróg w dniu modlitw za kierowców.
  7. Dobry Pasterz niech prowadzi solenizantów i jubilatów nadchodzącego tygodnia. Bardzo serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożenie ofiar na kwiaty państwu Szymonowi Padiasek, Danucie Szczerbińskiej, Magdalenie i Danielowi Witkowskim. W tym tygodniu bardzo proszę o posprzątanie świątyni kolejne rodziny z ul. Ogrodowej.
  8. Modlitwa do Matki Bożej rozwiązującej węzły to ratunek dla każdego, którego krepują węzły naszego życia. Maryja Dziewica pragnie, żeby to się skończyło, wychodzi nam na spotkanie, żebyśmy oddali Jej wszystkie nasze węzły. Ona je rozwiąże. W zakrystii można otrzymać nowennę do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły, który przybędzie do naszej świątyni po uroczystości Bożego Ciała jest już w trakcie realizacji. ( Na stronie internetowej naszej parafii można śledzić na bierząco tworzenie tego monumentalnego dzieła). Bardzo proszę o modlitwę w intencji artysty i sponsorów tworzących to wspaniałe dzieło.
  9. PZC bardzo serdecznie dziękuje za ofiary w wysokości 838 zł złożone w Niedziele Miłosierdzia.
  10. W dniach od 1 do 3 maja br. organizowane są Dni Młodych w Goleniowie. Młodzież chętną na wyjazd prosimy o zgłaszanie się do ks. Jarosława.
  11. 6 maja o godz. 11.00 dzieci klas trzecich będą uroczyście przezywać Pierwszą Komunię Świętą. Próby w kościele dla nich w tym tygodniu w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16.00. W przyszłą niedziele o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych.

aktualizowano: 2018-04-21