Aktualności - ogłoszenia 20 marca 2021 wyświetleń: 552

Ogłoszenia parafialne - V Niedziela Wielkiego Postu

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
21 marca 2021

1. Wezwanie do nawrócenia jest zachętą do nieustannego odkrywania piękna i głębi Eucharystii. W Wielkim Poście ta droga prowadzi do źródła, którym jest Ewangelia Jezusa Chrystusa. Zbliżamy się do świąt, wkraczamy w czas intensywniejszego rozważania męki naszego Pana. Zasłoniliśmy krzyże w świątyni, by na nowo odsłonić je przed naszymi oczyma w Wielki Piątek. Niechaj ten czas będzie szczególnym czasem wyciszenia i towarzyszenia Jezusowi w Jego cierpieniu i męce.
  2. O godz.17.15 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.
  3. Przez cały marzec po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.
  4. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Od poniedziałku do środy Msze św. z naukami rekolekcyjnymi o godz. 11.00 i 18.00. Spowiedź św. przed i w czasie Mszy św. W Kościołach filialnych nauki rekolekcyjne w czwartek i piątek.
  5. W czwartek 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dokładnie dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Jest to Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wspierajmy modlitwą tych, którzy walczą w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. W czasie grudniowej nowenny przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny wielu z naszych parafian podjęło duchową adopcję dziecka poczętego zagrożonego zagładą. To piękna inicjatywa towarzyszenia modlitwą przez dziewięć miesięcy dziecku, którego imię zna Pan Bóg. Zachęcam, by także z okazji uroczystości Zwiastowania Pańskiego podjąć takie zobowiązanie modlitewne.
  6. W najbliższy piątek, 26 marca, o godz.17.30 droga krzyżowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
  7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli. Bardzo serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożenie ofiar na kwiaty państwu Alicji i Andrzejowi Kowbaj oraz Annie i Agacie Zalweskim. W tym tygodniu bardzo proszę o posprzątanie świątyni kolejne rodziny z ul. Pyrzyckiej. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na fundusz remontowo budowlany nasze świątyni i domu parafialnego w wysokości 2 562 zł. Również bardzo serdecznie dziękujemy darczyńcom za złożone ofiary na zakup stacji Drogi Krzyżowej. W tym tygodniu będą one zamontowane, a w Wielki Piątek o godz. 15.00 uroczyście je poświecimy.
  8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: śp. Jerzy Zieliński. Pamiętajmy o nim w modlitwach oraz o jego najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.
aktualizowano: 2021-03-20