Aktualności - ogłoszenia 17 września 2024 wyświetleń: 57

Ogłoszenia parafialne - XXIV Niedziela Zwykła

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
15 września 2024

1. Pytanie: kim jest Jezus, winno nieustannie do nas powracać, a my życiem (nawet za cenę jego ofiarowania/oddania) winniśmy dawać właściwą odpowiedź: że On jest naszym Panem i Mesjaszem, źródłem życia, dobra i wszelkiego szczęścia.
  2. Dzisiaj, w trzecią niedzielę września, w Polsce przeżywamy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Towarzyszy nam zatem modlitwa w intencji wszystkich dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości.
  3. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy także Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, które w naszej ojczyźnie zbiegają się z Tygodniem Wychowania. Nadto w przypadające w środę święto Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, w tej intencji ofiarujemy Mszę Świętą i poprzedzającą ją Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. We wtorek wspominamy 85. rocznicę sowieckiej agresji na Polskę. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o wszystkich pomordowanych na Wschodzie, o wszystkich ofiarach „Golgoty Wschodu” oraz prosimy, by trudne i nierozwiązane dotąd kwestie wspólnych dziejów polsko-rosyjskich mogły doczekać się sprawiedliwego i zgodnego z historyczną prawdą rozstrzygnięcia.
  5. Bardzo serdecznie dziękujemy parze młodych za przygotowanie świątyni do dzisiejszej liturgii, w tym tygodniu prosimy o przygotowanie kościoła kolejne rodziny z ulicy Pyrzyckiej. Dziękujemy za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę w wysokości 3 432 zł na fundusz remontowo budowlany kościoła i domu parafialnego.
  6. Przekazujemy najlepsze życzenia wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny i urodziny. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
W poniedziałek, 16 września – św. św. męczennicy: papież Korneliusz i biskup Cyprian, nieugięci obrońcy chrześcijańskiej wiary, za którą złożyli w ofierze swoje życie w połowie III wieku.
W środę, 18 września – św. Stanisław Kostka, nowicjusz jezuicki, który odznaczał się wielką pobożnością i pragnieniem całkowitego poświęcenia się Bogu. Patron nowicjuszy, dzieci i młodzieży oraz naszej ojczyzny.
W piątek, 20 września – św. św. męczennicy z Korei: pierwszy koreański kapłan Andrzej Kim Taegon, wybitny apostoł świecki Paweł Chong Hasang oraz ich towarzysze.
W sobotę, 21 września – św. Mateusz, Apostoł i Ewangelista, powołany przez Chrystusa poborca cła i podatków dla rzymskiego okupanta, autor Ewangelii wskazującej ścisły związek między Starym i Nowym Testamentem.

aktualizowano: 2024-09-22