Aktualności - ogłoszenia 30 listopada 2022 wyświetleń: 208

Ogłoszenia parafialne - I Niedziela Adwentu

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU
27 listopada 2022

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.
  2. Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu sprawować jedną Mszę Świętą wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwane roraty. Do licznego udziału w roratach, celebrowanych w naszym kościele codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 07.00, zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, przybyszów, choćby przez zakup świec Caritasu, które są już do nabycia w naszym kościele. W zachrysti są do nabycia poświęcone opłatki wigilijne.
  3. W sobotę, 3 grudnia, obchodzimy Dzień Misyjny Papieskiej Unii Misyjnej.
  4. W przyszłą niedzielę, 4 grudnia, która przykrywa liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, obchodzimy Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych. Przez jej wstawiennictwo będziemy polecać Opatrzności Bożej wszystkich naszych parafian zmagających się z problemem bezrobocia i poszukujących pracy. Jednocześnie w tę przyszłą niedzielę już po raz dwudziesty trzeci będziemy obchodzili Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do puszek przed kościołem złożymy ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie – gorąco polecam ten ważny cel ofiarności Parafian!
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek wspominamy ustanowienie Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu ofiarujmy w intencji licznych nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 oraz rano od 06.30.  Na progu Adwentu serdecznie zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty.
  6. Bardzo serdecznie dziękujemy za przygotowanie świątyni do liturgii niedzielnej  Annie Kamińskiej, Magdalenie Iwanko, Jadwidze Iwanko, Iwonie Fatalskiej, Iwonie Sebastian, Halinie Dargacz. W tym tygodniu bardzo proszę o przygotowanie świątyni do liturgii kolejne rodziny z ul. Wojska Polskiego.
  7. Parafialny Zespół Caritas bardzo serdecznie dziękuje wszystkim ofiarodawcą, którzy upiekli ciasto i tym, którzy je kupili. Środki ze sprzedaży ciast zasilą budżet pomocowy przeznaczony dla ubogich i starszych z naszej wspólnoty parafialnej. W dniach 02 - 03.12. będzie przeprowadzona zbiórka żywności w sklepie Biedronka. Żywność i pozostałe produkty przeznaczone będą na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Dziś przy wyjściu z kościoła można dobrowolną ofiarą podziękować naszej organistce za uświetnienie liturgii śpiewem i muzyką kościelną.

aktualizowano: 2022-12-03