Aktualności - ogłoszenia 3 grudnia 2023 wyświetleń: 137

Ogłoszenia parafialne - I Niedziela Adwentu

I NIEDZIELA ADWENTU
3 grudnia 2023

1. W dzisiejszą, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, nowy rok kościelny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Rozpoczynamy również okres radosnego oczekiwania na przyjście Pana – to nie jest tylko przygotowanie na kolejne święta Bożego Narodzenia, na pamiątkę pierwszego przyjścia Pana, lecz również jest to przygotowanie na ostateczne przyjście Chrystusa na końcu czasów.
  2. Odczytywana dzisiaj Ewangelia wzywa nas do czujności i modlitwy. Weźmy ją zatem głęboko do serca i zaangażujmy się całkowicie w to adwentowe oczekiwanie. Niech pomocą w tym będą tradycyjne adwentowe nabożeństwa, czyli Msze roratne, na które serdecznie zapraszamy codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 07.00. Podczas rorat losowanie figurek Matki Bożej.
  3. Postarajmy się, aby głęboko przeżyć okres Adwentu, aby nie była to tylko codzienna krzątanina i gonitwa w przedświątecznych przygotowaniach, lecz aby Adwent stał się czasem prawdziwego przygotowania na spotkanie z Tym, który stał się jednym z nas dla naszego zbawienia. Może warto przystroić odpowiednio nasze domy i mieszkania w adwentowy wieniec z czterema świecami, powrócić do wspólnej, rodzinnej modlitwy czy skorzystać z sakramentu pojednania. Okazja do spowiedzi każdego dnia przed Mszą Świętą.
  4. Od dzisiejszej niedzieli przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny. PZC sprzedaje świece wigilijne, dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na paczki dla najbardziej potrzebujących naszych parafian. Rusza również akacja Fundacji Małych Stópek - „ Paczuszka dla maluszka „ , można wziąć babkę fundacji i przygotować taka paczuszkę lub przesyłając dobrowolna kwotę na konto Fundacji. Zachęcamy do udziału w tych charytatywnych akcjach.
  5. W piątek, 8 grudnia, będziemy świętować Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 07.00 i 18.00, podczas których będziemy prosić Maryję o pomoc w walce z pokusami i grzechem, o pomoc w walce o czystość serca oraz o pokorne poszukiwanie i pełnienie woli Bożej w życiu. W ów piątek, z racji uroczystości Niepokalanego Poczęcia, nie obowiązuje nas piątkowy post jakościowy. W tym też dniu rozpoczynamy Nowennę do Matki Bożej Rozwiązującej Węzły. Zawiązanie węzłów o godz. 17.30. Zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie.
  6. W przyszłą niedzielę – w drugą niedzielę adwentową będziemy szczególnie się modlić w intencji naszych braci i sióstr katolików na Wschodzie, a także będziemy mogli wspomóc ich naszą ofiarą materialną. Jest to druga niedziele miesiąca, ofiary zbierane na tacę w tym dniu przeznaczone będą na fundusz remontowo budowlany naszej świątyni i domu parafialnego. Również w przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 11.00 poświecenie medalików dzieciom przygotowującym się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. Po Mszy  Świętej spotkanie z z ich rodzicami.
  7. Bardzo serdecznie dziękujemy za przygotowanie świątyni i złożenie ofiar na kwiaty Jadwidze Kopytek, Jadwidze Rosowskiej, Henrykowi Fronszczak, Małgorzacie Nizel i Agnieszce Paczkowskiej. W tym tygodniu bardzo prosimy o przygotowanie kościoła kolejne rodziny z ul Ogrodowej.

ks. Bernard Boguszewski

aktualizowano: 2023-12-30