Aktualności - ogłoszenia 22 lutego 2021 wyświetleń: 534

Ogłoszenia parafialne - I Niedziela Wielkiego Postu

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
21 lutego 2021

1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Od pierwszych wieków Kościoła wykorzystywano ten czas szczególnie na przygotowanie kandydatów do chrztu i odnowienia skutków tego sakramentu. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć.
  2. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 17.30 dla dzieci, dorosłych i młodzieży. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym i procesją. Za udział w gorzkich żalach, a także w drodze krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Oprócz udziału w nabożeństwie należy wypełnić zwykłe warunki uzyskania odpustu: musimy wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, musimy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
  3. Już dziś informujemy, że rekolekcje parafialne  rozpoczną się od 21 marca. Poprowadzi je  O. Andrzej Jakimiak, pasionista. Otoczmy go modlitwą i zaplanujmy sobie czas, prace i obowiązki w taki sposób, by cała rodzina mogła się przygotować do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych. Program rekolekcji podany będzie w terminie późniejszym.
  4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli. Bardzo serdecznie dziękuje za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę na fundusz remontowo budowlany naszej świątyni i domu parafialnego w wysokości 2 570,70 PLN. Po 15 marca będą przywiezione i zamontowane  nowe Stacje Drogi Krzyżowej. W tym roku planujemy dokonać termomodernizacji domu parafialnego.
  5. Bardzo serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i złożenie ofiar na kwiaty państwu…., w tym tygodniu bardzo proszę o posprzątanie świątyni kolejne rodziny z ulicy Pyrzyckiej.
  6. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Leon Pachurka i Danuta Świech. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

aktualizowano: 2021-02-22