Aktualności - ogłoszenia 22 kwietnia 2017 wyświetleń: 840

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY,
CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

23 kwietnia 2017

1. Dziś przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłosierną miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Ojciec Święty Franciszek mówi wprost, że imieniem Boga jest miłosierdzie. Jakże więc nie dziękować za wielki dar miłosierdzia, za łaskę sakramentu pokuty. Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga, objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas.
  2. W tym rozpoczynającym się dziś Tygodniu Miłosierdzia warto też przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Łagiewniki, 2002 r.).
  3. Jutro, w poniedziałek, 24 kwietnia, zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego, będziemy obchodzili – przeniesioną z dzisiejszego dnia – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
  4. We wtorek, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto św. Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje. Świąteczną Eucharystię o godz. 18.00 połączymy z nabożeństwem błagalnym. Wszyscy, proszą o błogosławieństwo dla pracujących na roli i o pomyślne zbiory. Będziemy się też modlić o to, by nikomu na świecie nie brakowało chleba.
  5. 27 kwietnia o godz. 10.00 podczas Mszy św. w Krakowie - Łagiewnikach zostaną uroczyście naszej parafii przekazane relikwie św. Siostry Faustyny Kowalskiej, Apostołce Miłosierdzia Bożego. Uroczyste wprowadzenie relikwii nastąpi w naszym kościele 10 maja br. na Mszy św. o godz. 18.00. Odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia, bardzo proszę o duchowe przygotowanie do tych uroczystości.
  6. W nadchodzącą sobotę naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane, ponieważ tego dnia przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.
  7. Serdeczne podziękowanie dla Danuty Ukleja., Haliny Wasylinka, Marianowi Bąk, Zofii Szczęsnej i Mirosławowi Masojć za posprzątanie kościoła i złożenie ofiar na kwiaty. W tym tygodniu bardzo proszę o posprzątanie kościoła mieszkańców ul. Wojska Polskiego.
  8. Dzisiaj Parafialny Zespól Caritas przy wyjściu z kościoła zbiera dobrowolne ofiary na rozpoczęcie Tygodnia Miłosierdzia.
utworzono : 2017-04-22