Aktualności - ogłoszenia 10 kwietnia 2021 wyświetleń: 460

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY,
11 kwietnia 2021
CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar. To także patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy nieustannie miłosierdzia Bożego, dlatego możemy uczyć się być miłosiernymi dla braci i sióstr. Ojciec Święty Jan Paweł II zachęcał nas tymi słowami: „Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia […]. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002). Dobrowolną ofiarą możemy przy wyjściu z kościoła wesprzeć dzieła Caritas.
  2. Przed laty dotknęła nas tragedia katastrofy w Smoleńsku. Na katyńskiej ziemi, która nosi w sobie ofiarę z życia kwiatu polskiej inteligencji lat międzywojennych, została złożona ofiara przez tych, dla których Bóg, honor i ojczyzna były najwyższymi wartościami. Pamiętajmy o ofiarach katastrofy smoleńskiej jak i o pomordowanych w Katyniu i innych miejscach kaźni o modlitwie za nich.
  3. O 15, w godzinie miłosierdzia, zapraszam do wspólnej modlitwy Koronką do miłosierdzia Bożego. Bóg nieustannie nas zaskakuje swoim miłosierdziem, okazywanym nam w przeróżny sposób. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem naszej wdzięczności.
  4. W środę 14 kwietnia będziemy obchodzili święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 r. Odnosi się ono do przyjęcia chrztu, a tym samym wiary w Boga Trójjedynego, przez księcia Mieszka I i jego dwór, co miało ogromne znaczenie dla procesu tworzenia się naszej państwowości.
  5. Wracamy jeszcze do tematu witraży figuralnych do naszej świątyni. W miniony piątek był w naszym kościele witrażysta, wymierzył, porobił zdjęcia i w tym tygodniu poda dokładną cenę za jedno okno witrażowe w prezbiterium. Na stronie internetowej naszej parafii zostały umieszczone propozycje witraży do naszego kościoła. Raz jeszcze bardzo proszę tą sprawę przemodlić, przedyskutować w gronie rodziny, sąsiadów i może się uda formę sponsorowania okien witrażowych ufundować przez mieszkańców poszczególnych ulic naszej miejscowości.  Można też dać propozycję  świętego lub świętej , która mogłaby być Patronem mieszkańców danej ulicy. Ufajmy Panu.
  6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
  7. Bardzo serdecznie dziękujemy za posprzątanie świątyni i złożenie ofiar na kwiaty paniom Janinie Zając, Barbarze Góral, Małgorzacie Zwolińskiej i Wandzie Pelczarskiej, w tym tygodniu bardzo proszę o posprzątanie kościoła kolejne rodziny z ulicy Pyrzyckiej.

aktualizowano: 2021-04-10