Aktualności - ogłoszenia 7 kwietnia 2024 wyświetleń: 73

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY,
7 kwietnia 2024

CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Dzisiejsza niedziela ma wiele przydomków: przewodnia, biała, Miłosierdzia Bożego… O ten ostatni tytuł prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem Świętej Siostry Faustyny. Od ponad dziesięciu lat tą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Chcemy uwielbiać nieskończone Boże miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, czy sami jesteśmy miłosierni… Zapraszamy wszystkich chętnych do zaangażowania się w działalność naszego parafialnego CARITASU.
  2. Dziś wieczorem o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne, podczas którego wspólnie odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz ponowimy Akt oddania świata Bożemu Miłosierdziu.
  3. Z racji przeżywanych w ostatnim czasie wielkich dni Wielkiego Tygodnia i oktawy wielkanocnej jutro przypada przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Podczas wieczornej Eucharystii będzie można zaangażować się w Dzieło Adopcji przez zobowiązanie, że podejmie się modlitwy w intencji nienarodzonego dziecka i jego rodziców. W tym też dniu rozpoczniemy Nowennę do Matki Bożej Rozwiązującej Węzły. Nowennę rozpoczniemy o godz. 17.30 zawiązaniem węzłów. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Nowenna potrwa do 16 kwietnia.
  4. W przyszłą niedzielę, która będzie przeżywana jako Niedziela Biblijna, rozpoczniemy Tydzień Biblijny. W tym szczególnym Tygodniu, ale nie tylko, zachęcamy wszystkich Parafian do wzięcia Pisma Świętego, jego czytania i medytowania.
  5. Przyszła niedziela będzie drugą niedzielą miesiąca, ofiary składane na tacę w tym dniu przeznaczone beda na fundusz remontowo budowlany naszej świątyni i domu parafialnego, szczególne na wymianę posadzki w naszym kościele. Prace z tym związane planujemy rozpocząć po uroczystości Bożego Ciała, tj. po 30 maja.
  6. Za tydzień o godz. 11.00 ostatnie spotkanie z rodzicami dzieci klas trzecich przed Pierwszą Komunią Świętą
  7. Kończy się oktawa najważniejszych świąt chrześcijańskich – świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim Parafianom, szczególnie tym, którzy w rozpoczynającym się tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości, pragniemy przekazać nasze serdeczności i życzliwości, aby radość paschalna nieustannie trwała    w Was, w Waszych rodzinach i domach.

aktualizowano: 2024-04-13