Aktualności - ogłoszenia 14 marca 2022 wyświetleń: 311

Ogłoszenia parafialne - II Niedziela Wielkiego Postu

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
13 marca 2022

1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu, czyli Niedziela Ad Gentes, która jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W wielu miejscach świata ofiarną pracę misyjną podejmują misjonarze duchowni i świeccy. Nie tylko niosą światło Ewangelii, ale także codzienną pomoc. Módlmy się dzisiaj za wszystkich pracujących na misjach, aby doświadczali Bożej pomocy i wsparcia ze strony wspólnoty wierzących. W przyszłą niedziele będziemy mogli wesprzeć dobrowolna ofiara do puszki prace misjonarzy.
  2. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 17.15.
  3. Dziś przypada także 9. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Módlmy się za następcę Świętego Piotra, aby dla wszystkich był znakiem miłości Boga i wiernie prowadził Owczarnię Chrystusa na spotkanie z Najlepszym Pasterzem.
  4. Zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek o godz. 17.30. Będziemy kroczyć śladami Zbawiciela i wchodzić w tajemnice Jego męki i śmierci.
  5. W sobotę, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Święty Józef jest patronem Kościoła powszechnego oraz rodzin chrześcijańskich. Jest także orędownikiem dobrej śmierci. W naszej świątyni Msza Święta tego dnia o godz. 18.00. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Oblubieńca Maryi wypraszać Bożą pomoc dla Kościoła, naszych rodzin oraz prosić o łaskę dobrej śmierci dla wszystkich konających.
  6. W naszej miejscowości gościmy uchodźców z Ukrainy, jako wspólnota pragniemy im pomóc podczas. W związku z tym parafialny CARITAS będzie przyjmował produkty żywnościowe i chemiczne dla grupy potrzebujących uchodźców. Jednorazową   zbiórkę przeprowadzimy w środę miedzy godzina 15 a 18 w punkcie CARITAS w domu parafialnym. Najbardziej potrzebne produkty to: warzywa, mleko, nabiał ( sery, jogurty, masło), wędliny , przyprawy, jajka, mąka, cukier, płatki dla dzieci, woda w butelkach, soki, olej, słodycze, konserwy, proszek do prania, pieluch jednorazowe.. Uchodźcy z Ukrainy sami gotują, potrzebują naszej pomocy. Można tez im zaoferować doraźną pracę. Dziękujemy za każdy – nawet najmniejszy gest miłosierdzia.
  7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na Boże natchnienia i wzrastania w miłości do Bogu i ludzi.
  8. Bardzo serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożenie ofiar na kwiaty państwu Emilii i Ryszardowi Białek oraz Emilii i Januszowi Gajowniczek, w tym tygodniu bardzo proszę o posprzątanie świątyni kolejne rodziny z ulicy Ogrodowej.
  9. Orędownictwo Świętego Józefa niech wspomaga naszą modlitwę za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej, którzy w ostatnim tygodniu odeszli do Pana: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…
aktualizowano: 2022-03-14