Aktualności - ogłoszenia 24 lutego 2024 wyświetleń: 98

Ogłoszenia parafialne - II Niedziela Wielkiego Postu

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
25 lutego 2024

1. Każdego roku w drugą niedzielę okresu przygotowania paschalnego rozważamy ewangelijną perykopę o Przemienieniu Chrystusa na wysokiej górze. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego Bóstwa i niejako powiedzieć, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas.
  2. Dziś o godz. 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, w piątek natomiast nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla wszystkich, dzieci , młodzieży, szczególnie tej przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, dorosłych o godz. 17.30.
    Znajdźmy czas, aby uczestniczyć w tych nabożeństwach, albowiem dzięki nim możemy głębiej przeżyć tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana i lepiej rozumieć Jego nieskończoną miłość do każdej i każdego z nas.
  3. Dzisiejsza niedziela nazywana jest NIEDZIELĄ AD GENTES i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy.
  4. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
    W piątek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej. Na zakończenie adoracji – nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
    W sobotę przed wieczorną Eucharystią odprawimy nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Rano od godz. 09.00 odwiedzimy chorych naszej wspólnoty parafialnej.
  5. W Wielkim Poście wzbudźmy w sobie szczere pragnienie oczyszczenia serca w zdroju miłosierdzia, Bożego które jest otwarte dla wszystkich i którego doświadczamy szczególnie w spowiedzi świętej. Okazja do spowiedzi przed i podczas każdej Mszy Świętej.
  6. Niech wielkopostne rekolekcje, które będą Renowacją Misji Świętych, a które rozpoczniemy 17 marca, pomogą nam w podejmowaniu wysiłku przemiany życia i w dobrym przygotowaniu do przeżycia świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Osobę misjonarza i rekolekcje polecamy szczególnej pamięci modlitewnej.
  7. Bardzo serdecznie dziękujemy paniom Katarzynie Kaczmarek, Jolancie Korpas, Krystynie Gołębiewskiej i Krystynie Stankiewicz za przygotowanie świątyni do liturgii niedzielnej. W tym tygodniu bardzo serdecznie prosimy o przygotowanie kościoła kolejne rodziny z ulicy Dworcowej.
  8. Wszystkich obchodzących osobiste święta i uroczystości zapewniamy o modlitwie i życzliwości. Zmarłych w ostatnim czasie z naszej wspólnoty polecamy miłosierdziu Bożemu.

aktualizowano: 2024-03-02