Aktualności - ogłoszenia 16 stycznia 2022 wyświetleń: 333

Ogłoszenia parafialne - II Niedziela Zwykła

DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
16 stycznia 2022

1. Dziś druga niedziela tak zwana zwykła – w ciągu roku. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych. Prosimy Boga, aby dał nam poznać, co należy czynić, i udzielił siły do wypełnienia poznanych obowiązków.
  2. Jutro, 17 stycznia, obchodzony jest Dzień Judaizmu. To także kolejna rocznica śmierci Sługi Bożego ojca Ignacego Posadzego, współzałożyciela Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Głównym zadaniem tej wspólnoty jest troska o życie religijne Polaków mieszkających poza granicami ojczyzny.
  3. Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa.
  4. W piątek, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w sobotę,  22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.
  5. Z racji na zaistniałą sytuację epidemiologiczną nie będzie tradycyjnej kolędy. Chcemy zaprosić naszych Parafian na wieczorną Eucharystię połączoną z błogosławieństwem domowników, poświęceniem wody. Bardzo prosimy przynieść ze sobą małe, zamykane naczynko, aby móc wziąć ze sobą wodę świeconą, która pokropimy nasze domy, mieszkania.

Plan spotkań kolędowych jest  następujący:
    - poniedziałek - mieszkańcy ulic - Wiśniowa, Dworcowa i Kolejowa
    - wtorek - mieszańcy ulic Wojska Polskiego, Wiejska, Kolonia i Słoneczna
    - środa - mieszkańcy ulic Pyrzycka, Spacerowa i Wierzbowa
    - czwartek - mieszańcy ulicy Ogrodowej - domki
    - piątek - mieszańcy ulicy Ogrodowej - Blok

Prosimy także poinformować swoich sąsiadów, przyjaciół. Niech każdy z nas zaczerpnie nowego ducha i z Bożym błogosławieństwem przeżywa kolejny rok swojego życia.
  6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego mocy w codziennym  życiu oraz opieki Matki Najświętszej. Bardzo serdecznie dziękujemy za posprzątanie świątyni …., w tym tygodniu bardzo proszę o posprzątanie kościoła kolejne rodziny z ulicy Ogrodowej. Z Serca płynące podziękowanie za złożone ofiary w ubiegła niedzielę na fundusz remontowo budowlany naszej świątyni i domu parafialnego w wysokości 2 152 zł. W tym roku, jeżeli taka będzie wola Pana Boga i fundusze zezwolą chcemy pomalować, odświeżyć nasz kościół parafialny.
aktualizowano: 2022-01-16