Aktualności - ogłoszenia 3 stycznia 2021 wyświetleń: 653

Ogłoszenia parafialne - II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM
3 stycznia 2021

1. W pierwszą niedzielę nowego roku pragniemy powierzyć Chrystusowi ten nowy czas. Jeszcze w klimacie Bożego Narodzenia dostrzegamy Jezusa, który przychodzi aby nas odkupić, by nadać sens naszym dniom, by ukazać perspektywę wieczności, do której jesteśmy zaproszeni. W każdej Eucharystii odkrywamy na nowo miłość Boga, który staje się dla każdego z nas „wiatykiem” czyli pokarmem na drogę. Uczmy się nieustannie dostrzegać tę perspektywę wieczności, w której już uczestniczymy od dnia naszych narodzin.
  2. W środę 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Święte z poświęceniem kadzidła i kredy według porządku niedzielnego.
  3. 7 stycznia pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszy Świętej o 18.00 pomodlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Takich będziemy mieli kapłanów, jakich wymodlimy. Zapraszamy więc do wspólnej modlitwy nie tylko liturgiczną służbę ołtarza, rodziny jej członków, ale także wszystkich parafian.
  4. W piątek 8 stycznia o godz. 17.30 rozpoczniemy nowennę do Matki Bożej Rozwiązującej Węzły. Nowenna potrwa do 16 stycznia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  5. Przyszła niedziela to druga niedziela miesiąca, taca przeznaczona będzie na fundusz remontowo budowlany naszej świątyni i domu parafialnego. W minionym roku dzięki  hojności i szczodrobliwości naszych parafian na fundusz remontowo budowlany zebraliśmy  43’696,15 zł., zaś  koszt inwestycji w kościele i domu parafialnym wyniósł 49’850 zł. Inwestycje w naszej świątyni: dwa nowe konfesjonały, wycyklinowane prezbiterium, balustrady, klęczniki, poduszki na klęczniki, nowe dywany i chodnik w prezbiterium kotara na główne drzwi świątyni, pulpit w miejscu przewodniczenia; w domu parafialnym: nowy chodnik z polbruku przed wejściem do salki katechetycznej, remont łazienek, audyt energetyczny. Raz jeszcze z serca dziękujemy za każda ofiarę składana na te wszystkie inwestycje. Mimo pandemii udało nam się w minionym roku nie zwalniać tępa naszych inwestycji, których przed nami jeszcze sporo, jednak zawsze musimy mierzyć siły na zamiary. W tym też miejscu chciałbym poinformować, iż w kościołach filialnych były prowadzone prace remontowe. W Ziemomyślu ukończony został remont kaplicy, obecnie układany jest polbruk przed kaplicą. W Sądowie zostało wymalowane i odnowione wnętrze kościoła. Fundusze na ten ce były wyłącznie ze składek obu społeczności kościołów filialnych.
  6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli. Serdecznie dziękujemy za posprzątanie świątyni i złożenie ofiar na kwiaty rodzinom Lasota, Łusiak i Iwanko. W tym tygodniu bardzo proszę o posprzątanie kościoła kolejne rodziny z ul. Wojska Polskiego.
aktualizowano: 2021-01-03