Aktualności - ogłoszenia 16 stycznia 2021 wyświetleń: 553

Ogłoszenia parafialne - II Niedziela w Ciągu Roku

DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
17 stycznia 2021

1. W poniedziałek rozpoczął się okres zwykły w liturgii Kościoła. Chrystus wzywa nas, abyśmy przez realizację powołania, wypełnianie codziennych obowiązków dawali o Nim świadectwo, żeby inni także mogli Go odnaleźć. Przeżywamy dziś Dzień Judaizmu, dlatego modlimy się szczególnie za jego wyznawców. Jan Paweł powiedział do Żydów w rzymskiej synagodze: „Jesteście naszymi umiłowanymi braćmi i w pewien sposób, można by powiedzieć, naszymi starszymi braćmi”. Pamiętajmy, że w narodzie żydowskim narodził się nasz Mesjasz Pan.
  2. Jutro rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Pan Jezus dał nam przykład modlitwy, abyśmy byli jedno. Niech ten czas będzie dla nas okazją do modlitwy i refleksji nad tym, czy wykorzystujemy wszystkie dary i umiejętności, żebyśmy byli znakiem jedności w dzisiejszym świecie.
  3. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych.
  4. W czwartek 21 stycznia będziemy obchodzili Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o kochanych babciach i dziadkach. Oni zawsze mają dla nas czas i okazują nam miłość. Niech nasza pamięć, dobre słowa, modlitwa, przyjęta w ich intencji Komunia Święta będą wyrazem naszej szczególnej miłości. Babcie i dziadków zapraszamy 21 stycznia na Mszę Świętą o godz. 18.00.  21 stycznia przypadają imieniny ks. Jarosława, pamiętajmy o modlitwie w intencji Dostojnego Solenizanta.
  5. Od poniedziałku rozpoczynamy tzw. Msze św. kolędowe odprawiane w intencji mieszkańców naszej parafii. Jest to forma zastępcza wizyty duszpasterskiej w czasie pandemii coronavirusa. Na Mszy św. będziemy modlić się, prosząc o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców danej ulicy, na zakończenie poświecimy przyniesioną wodę oraz rozdamy obrazki Matki Bożej Rozwiązującej Węzły ze specjalnym błogosławieństwem domów, mieszkań i mieszkańców. Ofiary składane podczas tych Mszy św. przeznaczone będą na potrzeby naszej świątyni.

PLAN MSZY ŚWIĘTYCH KOLĘDOWYCH

- Poniedziałek - ul. Dworcowa i Wiśniowa
    - Wtorek - ul. Kolejowa
    - Środa - ul. Wojska Polskiego

- Czwartek - ul. Pyrzycka, Spacerowa i Wierzbowa
    - Piątek - ul. Wiejska nieparzyste, Trójkąt i Słoneczna

Cały plan jest również umieszczony na stronie internetowej naszej parafii.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli. Bardzo serdecznie dziękujemy za posprzątanie świątyni i złożenie ofiar na kwiaty państwu Halinie Dargacz, Katarzynie Szypowskiej, Jerzemu Wełpa i Cezaremu Rzepnickiemu. W tym tygodniu bardzo proszę o posprzątanie kościoła kolejne rodziny z ul. Wojska Polskiego. Z serca płynące podziękowanie za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę na fundusz remontowo budowlany w wysokości 2097, 50 PLN.

aktualizowano: 2021-01-16