Aktualności - ogłoszenia 14 stycznia 2017 wyświetleń: 1060

Ogłoszenia parafialne - II Niedziela w ciągu roku.

DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
15 stycznia 2017

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Na naszych oczach wiele rodzin przeżywa ból rozłąki z najbliższymi, którzy wyjechali w poszukiwaniu lepszej pracy i zarobków. Na naszych oczach trwa też dramat tysięcy rodzin opuszczających swoje domostwa z powodu wojen, biedy i prześladowań. Otoczmy ich dzisiaj szczególną modlitwą. Przyjmijmy też serdecznie tych, którzy wśród nas szukają lepszego życia dla siebie i najbliższych. Wykorzystajmy ten dzień, aby uczyć się rozumieć innych – oni też są ukochanymi dziećmi Bożymi, naszymi braćmi.
  2. W najbliższych dniach Kościół wzywa nas, abyśmy spojrzeli jeszcze szerzej, poza siebie, nawet poza własną wspólnotę parafialną. Już we wtorek, 17 stycznia, obchodzimy Dzień Judaizmu. Spróbujmy tego dnia szczególnie pochylić się nad Pismem Świętym, aby tam szukać wspólnych korzeni naszej wiary i uczyć się od Abrahama, jak bez reszty zaufać Panu Bogu.
  3. W dniach od 18 do 25 stycznia w całym Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. Powszechnej, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa: abyśmy byli jedno! Nasza osobista więź z Panem Bogiem musi przekładać się na nasze relacje z bliźnimi, zwłaszcza z braćmi w tej samej wierze. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy. Niech będą one skromnym wkładem w dzieło ekumenizmu.
  4. W sobotę, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w niedzielę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Tak wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.
  5. Trwa Wizyta Duszpasterska w naszej parafii. Kolędę rozpoczynamy od godziny 16.00. W związku z kolędą Msze św. w tygodniu ( do piątku ) odprawiamy o godz. 9.00.

Plan Kolędy:
    - poniedziałek - ul. Wiejska - numery nieparzyste
    - wtorek - ul. Wiejska - numery parzyste
    - środa - ul. Ogrodowa ( domki jednorodzinne ), Komorowo, Kolonia, Trójkąt
    - czwartek - ul. Ogrodowa - bloki - nr 32,34,36,38
    - piątek - ul. Ogrodowa - bloki - nr - 40, 42, 44 A, B, C, D

6. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary złożone w wysokości 2 926 zł w ubiegłą niedzielę na fundusz remontowo - budowlany kościoła i domu parafialnego. W przyszłą niedzielę przedstawione zostanie sprawozdanie finansowo - remontowo - budowlane za ubiegły rok oraz przedstawimy plany i założenia dotyczące prac przy kościele i domu parafialnym w tym roku. Raz jeszcze bardzo serdecznie dziękuję za każda ofiarę złożona z serca na fundusz remontowo - budowlany.
  7. Dziękujemy państwu Krauze, Jabłońskim i Mikołajczyk za posprzątanie świątyni i złożenie ofiar na kwiaty, w tym tygodniu bardzo proszę o posprzątanie kościoła mieszkańców ulicy Kolejowej.
  8. Ogłoszenie Parafialnego Zespołu CARITAS:
    - za tydzień w niedzielę 22 stycznia PZC zbierać będzie ofiary dla ludzi chorych w naszej parafii
    - pieniądze, jakie pozyskuje PZC pochodzą w całości ze sprzedaży świec oraz z kwesty do puszek i festynów
    - na stronie internetowej parafii, w zakładce CARITAS, został umieszczony numer konta bankowego PZC w Dolicach

W tym tygodniu patronują nam:

• 17 I – św. Antoni, opat, żyjący na przełomie III i IV wieku, słynny pustelnik, który do dziś znajduje wielu naśladowców w praktykowaniu takiej właśnie drogi doskonałości chrześcijańskiej (wspomnienie obowiązkowe);

• 19 I – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, tak zwanych sercanek (wspomnienie obowiązkowe);

• 21 I – św. Agnieszka, dziewica i męczennica, która jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku (wspomnienie obowiązkowe).

aktualizowano: 2017-01-14