Aktualności - ogłoszenia 2 kwietnia 2016 wyświetleń: 1115

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY
3 kwietnia 2016
CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Dzisiejsza niedziela w tradycji ma wiele przydomków: przewodnia, biała, Miłosierdzia Bożego. O ten ostatni tytuł prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem Świętej Siostry Faustyny. Ustanowił ją
w 2000 roku Święty Jan Paweł II. Od kilku lat niedziela ta rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Chcemy uwielbiać nieskończone Boże miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, czy sami jesteśmy miłosierni. Warto się nad tym zastanowić zwłaszcza w trwającym jubileuszowym Roku Miłosierdzia. Jednocześnie zapraszamy wszystkich chętnych do zaangażowania się w działalność naszego Parafialnego Zespołu Caritas, który po Mszach św. zbiera dobrowolne ofiary na rzecz Caritasu. Można jeszcze wziąć Torby Miłosierdzia i napełnić produktami żywnościowymi lub chemicznymi i dostarczyć je do Parafialnego Zespołu Caritas.
  2. Z racji przeżywanych w ostatnim czasie dni Wielkiego Tygodnia i Oktawy Wielkanocnej jutro przypada przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msza Święta o godz.18.00. Podczas wieczornej Eucharystii będzie można podjąć dzieło adopcji, składając zobowiązanie codziennej modlitwy w intencji nienarodzonego dziecka i jego rodziców. Po Mszy Świętej odbędzie się spotkanie, podczas którego będzie można szczegółowo zapoznać się z istotą i celami tego dzieła.
W tym dniu ofiary na tacę przeznaczymy na Fundusz Obrony Życia.
  3. W przyszłą niedzielę, która będzie przeżywana jako Niedziela Biblijna, rozpoczniemy
w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny. Zachęcamy nie tylko w tym szczególnym tygodniu wszystkich parafian do lektury Pisma Świętego.
  4. W dniach 14-16 kwietnia (czwartek – sobota) będziemy przeżywać główne uroczystości związane z jubileuszem 1050-lecia chrztu Polski. Historycy są zgodni, że chrzest Mieszka I odbył się 14 kwietnia, w Wielką Sobotę. Tego dnia uroczystości będą odbywać się w Gnieźnie. Natomiast w piątek i w sobotę w Poznaniu z udziałem biskupów i władz państwowych. Punktem kulminacyjnym będzie sobotnie dziękczynienie i Eucharystia z udziałem Episkopatu Polski na stadionie w Poznaniu. W naszej parafii włączymy się w te uroczystości przez wspólną modlitwę dziękczynną podczas wieczornych Eucharystii.
  5. Kończy się oktawa najważniejszych świąt chrześcijańskich – świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim parafianom, szczególnie tym, którzy w rozpoczynającym się tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości, pragniemy przekazać nasze serdeczności i życzliwości, aby radość paschalna nieustannie trwała w Was, w Waszych rodzinach i domach.
  6. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła paniom Wiesławie Przebieracz, Janinie Nowak i Magdalenie Migdał , a w tym tygodniu poproszę o posprzątanie naszej świątyni mieszkańców ul. Ogrodowej nr 38 klatka A.
    W przyszłą niedzielę przypada druga niedziela miesiąca. Ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na fundusz remontowo - budowlany naszej parafialnej świątyni i domu parafialnego.
aktualizowano: 2016-04-02