Aktualności - ogłoszenia 1 maja 2022 wyświetleń: 322

Ogłoszenia parafialne - III Niedziela Wielkanocna

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY
1 maja 2022

1. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Apostołowie doświadczyli Jego mocy, kiedy dokonali cudownego połowu ryb. Niech moc Chrystusa, której doświadczyliśmy w Eucharystii, uzdalnia nas do podejmowania codziennych obowiązków.
  2. Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – mówił Święty Hieronim. Niech będzie to czas szczególnego zasłuchania i rozważania słowa Pana.
  3. Dziś rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszej świątyni nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 18.00, po Mszy św., w niedzielę o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz domach rodzinnych. Po przerwie spowodowanej COVIDEM, wznawiamy sobotnie modlitwy Litanii  Loretańskiej przy krzyżach w naszej miejscowości. W sobotę 07 maja o godz. 21.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy przy krzyżu na ul. Dworcowej.
  4. Jutro, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.
  5. We wtorek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msza Święta o godz. 18.00. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności i wzajemnego szacunku. Nabożeństwo majowe w tym dniu o godz. 17.30.
  6. W piątek, 6 maja, w liturgii będziemy obchodzili święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
  7. W tym tygodniu w czwartek młodzież naszej miejscowości przyjmie z rak ks. arcybiskupa Andrzeja Dzięgi sakrament bierzmowania. Próby dla kandydatów do bierzmowania w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 19.00. W czwartek, w dniu bierzmowania, kandydaci wraz ze świadkami zgromadza się w kościele o godz. 17.15. O 17.30 nabożeństwo majowe a po nim uroczysta Msza św. podczas której młodzież przyjmie sakrament bierzmowania.
  8. W najbliższą niedzielę, 8 maja, przypada druga niedziela miesiąca, ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone są na fundusz remontowo budowlany naszej świątyni i domu parafialnego. Po 15 maja rozpoczniemy malowanie naszej parafialnej świątyni, koszt malowania, materiały plus robocizna wyniesie około 30 000 zł.
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy nieustannego doświadczania mocy Bożego słowa i wzrastania w posłuszeństwie Jego zbawczej woli. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za przygotowanie świątyni do dzisiejszej uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci komunijne zapraszamy na Biały Tydzień w poniedziałek, wtorek, środę i piątek o godz. 18.00. W piątek na zakończenie Białego Tygodnia dzieci otrzymają pamiątkowe obrazki komunijne.
  10. Bardzo proszę rodziców młodzieży bierzmowanej o posprzątanie kościoła przed uroczystością bierzmowania.
aktualizowano: 2022-05-01