Aktualności - ogłoszenia 14 marca 2020 wyświetleń: 1682

Ogłoszenia parafialne - III Niedziela Wielkiego Postu »

/fot.: straznicyslowa.blogspot.com /

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - OGŁOSZENIA
15 marca 2020

1. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w świętym czasie Wielkiego Postu jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego, rodzinnego i społecznego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże miłosierdzie. Nawrócenie ma się dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach: piątkowej Drodze krzyżowej o godz. 17.30 i niedzielnych Gorzkich żalach o godz. 17.15. Przypominam, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
  2. Wielki Post jest czasem dobrych postanowień, odwrócenia się od zła i czynienia dobra. Czy ktokolwiek myślał, że istnieje ukryta wiadomość od Boga o wybuchu COVID - 19? Jeśli odwrócisz nazwę CODVID -19 - dostaniesz - 91 psalm DIVOC, (Destroy Influenza Virus Outbreak Completely), co w wolnym tłumaczeniu znaczy „Psalm 91 zniszczy epidemie wirusa grypy całkowicie„. Módlmy się psalmem 91 z całej siły i ducha, prosząc Boga o Miłosierdzie.
  3. Przez cały Wielki Post podejmujmy wielkopostną akcję trzeźwości. W tym roku trud związany z abstynencją ofiarujemy w intencji dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodzin, aby Chrystus naprawdę i w pełni zamieszkał w ich sercach i aby ta przyjaźń przetrwała wszelkie życiowe próby. Niech nasze rodziny karmiące się jak najczęściej Eucharystią będą prawdziwymi Kościołami domowymi, które będą promieniowały żywą wiarą.
  4. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz wieczorną Eucharystię o godz. 18.00. Prośmy, aby Matka Najświętsza wspierała nas na drogach wielkopostnego nawrócenia i wypraszała nam moc Bożego Miłosierdzia.
  5. W czwartek, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Papież Pius IX w 1870 roku ogłosił go patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 tego dnia przez wstawiennictwo Opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy modlić się za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej i o godne wypełnianie przez nich swojego powołania. Kiedy wokół tyle trudności, codziennych kłopotów, warto zwracać się o pomoc do Świętego Józefa nie tylko w dniu jego święta, ale także w każdy wtorek szczególnie jemu poświęcony. Święty Józef jest też patronem dobrej śmierci. Według tradycji odszedł z tego świata w ramionach samego Pana Jezusa. Jego wstawiennictwu będziemy zatem polecać wszystkich konających.
  6. W duchu wielkopostnej solidarności wspierajmy w tym czasie działalność charytatywnych instytucji Kościoła, zwłaszcza Caritas, która pomaga najuboższym w całej Polsce oraz biednym Polakom na obczyźnie. Niech wszyscy zaznają radości świąt Zmartwychwstania Pańskiego, zwłaszcza dzieci, samotni i opuszczeni, zapomniani przez najbliższych, pozostawieni własnemu losowi.
  7. Składam serdeczne podziękowanie za złożone ofiary na fundusz remontowo budowlany w ubiegła niedzielę w wysokości 2 712 zł. Obecnie trwa remont łazienek w domu parafialny. Bardzo proszę o posprzątanie naszej świątyni kolejne rodziny z ulicy Ogrodowe
aktualizowano: 2020-03-14