Aktualności - ogłoszenia 23 kwietnia 2023 wyświetleń: 197

Ogłoszenia parafialne - III Niedziela Wielkiej Nocy

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY
23 kwietnia 2023

1. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. Nadal przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Dzięki tej mocy stajemy się wolni od samych siebie, od krępujących schematów i przyzwyczajeń. Ta moc uzdalnia nas do kochania innych i tworzenia z nimi autentycznej wspólnoty – komunii. Okres od zmartwychwstania do wniebowstąpienia Pan Jezus poświęcił tym, których najbardziej umiłował. Spróbujmy wejść do tego grona, poczujmy się zaproszeni do bliskiego przebywania ze Zmartwychwstałym, które najlepiej realizuje się przez nasz pełny udział w Eucharystii.
  2. Na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski w trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny.
  3. W jutrzejszy poniedziałek nasze myśli i serca skierujemy do Gniezna, gdzie znajdują się relikwie Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. Będziemy dziękować Bogu za dobro, jakie wyświadczył nam przez posługę Świętego Wojciecha na naszej ziemi. Od tysiąca lat jesteśmy chrześcijanami. Ale z tej wielkiej łaski wypływają także zadania, przede wszystkim godnego wypełniania Ewangelii Chrystusowej w codziennym życiu. Jako spadkobiercy Świętego Wojciecha nie możemy się jej wstydzić i nie możemy spokojnie patrzeć, kiedy się ją poniewiera. Wszystkich parafian zapraszam do jak najliczniejszego udziału w świątecznej Eucharystii o godz. 18.00.
  4. Jeszcze w tym tygodniu, we wtorek, 25 kwietnia, będziemy przeżywali także święto Świętego Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw o Urodzaje. Świąteczną Eucharystię połączymy z nabożeństwem błagalnym. Wszyscy wierni, także mieszkańcy miast, proszą tego dnia o błogosławieństwo dla pracujących na roli i o pomyślne zbiory. Będziemy się też modlić o to, aby nikomu na świecie nie brakowało chleba.
  5. Uczestników pielgrzymki do Fatimy i Santiago de Compostela prosimy do końca tygodnia o wpłatę pierwszej raty. Są jeszcze wolne miejsca, serdecznie zapraszamy do udziału w tej pielgrzymce.
  6. Bardzo serdecznie dziękujemy za przygotowanie świątyni do niedzielnej eucharystii  i złożenie ofiar na kwiaty p. Ewie Danickiej, Grażynie Pakos, Beacie Paterka, Beacie Ciupa i Patrykowi Ciupa. W tym tygodniu bardzo serdecznie prosimy o przygotowanie kościoła do niedzielnej liturgii kolejne rodziny z ul. Wiejskiej.
  7. Przyszła niedziela jest ostatnią niedzielą miesiąca, dobrowolną ofiarą złożoną do puszki podziękujmy organistce za uświetnianie nabożeństw grą i śpiewem.

aktualizowano: 2023-04-30