Aktualności - ogłoszenia 20 grudnia 2022 wyświetleń: 241

Ogłoszenia parafialne - IV Niedziela Adwentu

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU
18 grudnia 2022

1. W najbliższych dniach będziemy przeżywali uroczystości Narodzenia Pańskiego! W nadchodzącą sobotę Wigilia, która w kalendarzu liturgicznym rozpoczyna okres Narodzenia Pańskiego, a potem kolejne świąteczne dni. Czy jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku do nich przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem. Przede wszystkim niech to będzie przeżycie religijne! Pamiętajmy, że to Bóg wkracza w naszą historię i przez to nadaje naszemu życiu wymiar Boży. Pamiętajmy, że Słowo, które stało się Ciałem, jest ciągle pośród nas, zamieszkało między nami na zawsze i nieustannie uzdalnia nas do niesienia tej Dobrej Nowiny innym.
  2. Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z soboty, 24 grudnia, na niedzielę, 25 grudnia. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Pod żadnym pozorem nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu.
  3. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ubogich i samotnych. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.
  4. W tym duchu przyjdźmy też na Pasterkę o 24.00 do naszej parafialnej świątyni. Tak czynili nasi ojcowie  i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana. Pasterki w kościołach filialnych - w Ziemomyslu i Pomietowie o 21.00, w Sądowie o 22.00.
  5. Ale jeszcze wcześniej w pokorze zajrzyjmy głęboko do swojego serca. Może to właściwy moment na pojednanie się z Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Kościół przychodzi nam z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia. Dlatego w naszym kościele jeszcze okazja do przedświątecznej spowiedzi świętej rano od 06.30 i po południu  do czwartku włącznie od 17.00.
  6. Od poniedziałku do piątku o godz. 07.00 ostatnie roraty . W piątek tylko Msza święta roratnia o 07.00, wieczornej Mszy św. w tym dniu nie będzie. Wszystkich parafian zachęcam do licznego udziału w tej Mszy Świętej wotywnej o Najświętszej Maryi Pannie. W sobotę Msza św. rano o godz. 09.00.
  7. GOPS w Dolicach pilnie poszukuje pokoju do wynajęcia dla jednej osoby, na terenie Dolic, na okres zimowy. Gdyby ktoś dysponował takim lokalem prosimy o kontakt z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Dolicach tel. 91 564 01 29 wew. 44, 43, 65.
  8. Dziękujemy parze młodej za przygotowanie świątyni do dzisiejszej liturgii. Do liturgii świątecznej bardzo prosimy o przygotowanie kościoła rodziców dzieci komunijnych. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedziele w wysokości 2 590, 82 PLN na fundusz remontowo budowlany naszej świątyni i domu parafialnego. Przyszła niedziela jest ostatnią niedzielą miesiąca, przy wyjściu z kościoła będziemy mogli dobrowolną ofiarą do puszki podziękować organistce za oprawę muzyczną i uświetnienie naszych zgromadzeń liturgicznych.

aktualizowano: 2022-12-26