Aktualności - ogłoszenia 7 maja 2017 wyświetleń: 925

Ogłoszenia parafialne - IV Niedziela Wielkanocna

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY
7 maja 2017

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw o powołania do służby
w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych do podjęcia zadania przemiany serca innych, podjęcia trudnych wyzwań wobec współczesnego świata. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów św. Pamiętajmy, że tylko dzięki sercom
i dłoniom kapłanów jest możliwe przedłużenie Chrystusowej zbawczej ofiary podczas Eucharystii oraz rozdawanie Bożego miłosierdzia w sakramencie pokuty.
  2. Podczas tego tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Być może nasi młodzi parafianie w swych sercach słyszą głos Bożego wołania: „Pójdź za Mną”! Drodzy Rodzice i Wychowawcy, pielęgnujmy te Boże podszepty, wspierajmy je modlitwą, delikatną radą, a nade wszystko nie stawajmy na przeszkodzie, jeśli syn czy córka podejmą decyzję o poświęceniu swego życia dla Pana Boga i bliźnich. Każdy dar złożony w ręce Pana Boga zostanie wielokrotnie wynagrodzony. Prośmy o pomoc Tę, która wiernie i do końca trwała przy Chrystusie i przy rodzącym się Kościele w dniu Pięćdziesiątnicy. Maryja jest najlepszą Matką wszystkich kapłanów i wychowawczynią powołań kapłańskich. Będziemy również prosić, by chłopcy zasilili szeregi ministrantów.
  3. W najbliższy poniedziałek, 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Wszystkich parafian gorąco zapraszam na Eucharystię o godz. 18. 00.
  4. W środę o godz. 18.00 podczas Mszy św. zostaną uroczyście wprowadzone relikwie św. Siostry Faustyny Kowalskiej, Apostołki Miłosierdzia Bożego. Mszy św. przewodniczyć będzie ks. prałat Zbigniew Wyka.
  5. W naszym kościele codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 18.00. W niedziele o godz. 17.30. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo. W sobotę 13 maja do wspólnego śpiewania litanii zapraszamy o 21.00 przy krzyżu, przy ulicy Wiejskiej.
  6. W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz kolejną rocznicę zamachu na papieża św. Jana Pawła II.
  7. Serdecznie dziękuje rodzicom dzieci komunijnych za posprzątanie i przystrojenie kościoła. W tym tygodniu bardzo proszę o posprzątanie świątyni mieszkańców ul. Wojska Polskiego. W przyszłą niedziele przypada druga niedziela miesiąca. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę przeznaczone będą w całości na fundusz remontowo - budowlany naszego kościoła i domu parafialnego.
aktualizowano: 2017-05-07