Aktualności - ogłoszenia 13 marca 2021 wyświetleń: 519

Ogłoszenia parafialne - IV Niedziela Wielkiego Postu

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
14 marca 2021

1. Życie ciągle stawia przed nami nowe wyzwania. Są one okazją do głębszej refleksji nad wartościami i zasadami, którymi się kierujemy. Wielki Post wzywa każdego z nas do zrewidowania życia, postawienia sobie pytania, czy naprawdę idziemy śladem Bożych drogowskazów. Żyć to stawać się człowiekiem, a dla wierzących – stawać się chrześcijaninem. To proces, który dokonuje się w nas nieustannie. Na tej drodze wpatrujmy się w Jezusa, który podczas rozmowy z Nikodemem mówi jasno i konkretnie: trzeba się na nowo narodzić, aby żyć.
  2. Dziś o godz.17.15 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.
  3. Przez cały marzec po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.
  4. W piątek 19 marca będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Ten dzień możemy nazwać dniem mężczyzn. Otoczmy modlitwą wszystkich walecznych mężczyzn: kawalerów, mężów, ojców, dziadków. Tego dnia prośmy Boga o wszelkie łaski dla nich, by codziennie wypełniali powołanie, do jakiego zostali wezwani. Podczas wieczornej Mszy Świętej otrzymają szczególne błogosławieństwo. Zapewne będą otoczeni miłością i życzliwością najbliższych, których również serdecznie zapraszamy na Eucharystię. I mała podpowiedź: uroczysta postna kolacja w gronie rodziny na pewno będzie miłą niespodzianką.
  5. Droga krzyżowa w piątki o godz.17.30 dla dzieci,  młodzieży i dorosłych.
  6. Bardzo serdecznie dziękujemy za posprzątanie świątyni i złożenie ofiar na kwiaty państwu: Halinie Ciunajtis, Karinie Telej, Krystynie Traczyk, Janinie Plajzner oraz Marcie, Zosi, Hani Podlewskim. W tym tygodniu bardzo proszę o posprzątanie kościoła kolejne rodziny z ulicy Pyrzyckiej. Jutro będą przywiezione nowe stacje Drogi Krzyżowe. Uroczyste poświecenie odbędzie się w Wielki Piątek o godz. 15.00, przed wspólnym nabożeństwem Drogi Krzyżowej.
  7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych   i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
  8. W przyszła niedziele rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Osobę Ojca Rekolekcjonisty i rekolekcje polecamy pamięci modlitewnej.
  9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Roman  Mieszała. Pamiętajmy o nim w modlitwach oraz o jego najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.
aktualizowano: 2021-03-13