Aktualności - ogłoszenia 28 marca 2020 wyświetleń: 225851

/fot.: deon.pl /

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
29 marca 2020

1. Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu – zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi krzyżowej w piątek o godz. 17.30 i Gorzkich żali w niedziele o godz. 17.15. Apel ten kieruję zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych pasyjnych nabożeństwach. W związku z trwającą epidemią coronovirus’a rekolekcje wielkopostne zostały odwołane z powodu niemożności przybycia rekolekcjonisty. Za zaistniałą sytuację bardzo serdecznie przepraszamy.
  2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza Święta o godz. 18.00.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji o ustanie pandemii coronovirus’a w naszym kościele w czwartek, piątek i sobotę od godz. 17.00. Okazja do spowiedzi wielkanocnej codziennie od godz. 16.30. Korzystajmy z sakramentu Bożego Miłosierdzi, przepraszając Boga za nasze liczne grzechy wyprosimy dla siebie zbawienie i ustanie epidemii. Pamiętajmy, że Eucharystia nas uchroni przed pandemią - „ przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię” - słowa Chrystusa wskazującego nam drogę nawrócenia i umocnienia w tym trudnym czasie.
  4. W czwartek, 2 kwietnia, przypada 15. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski. Papież Polak przez długie lata swojego pontyfikatu własnym przykładem uczył nas, jak oddać się całkowicie Chrystusowi i jak świadczyć o wierze. Starajmy się go w tym naśladować.
  5. Przyszła niedziela, 5 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas Mszy Świętych pobłogosławimy przyniesione palmy i gałązki wierzbowe, które będą przypominały jerozolimskie palmy, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza.
  6. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzinie Pogłodzińskich za złożenie ofiar na kwiaty i posprzątanie naszej świątyni. w tym tygodniu bardzo serdecznie proszę o posprzątanie kościoła kolejne rodziny z ulicy ogrodowej.

aktualizowano: 2020-03-28