Aktualności - ogłoszenia 3 lutego 2024 wyświetleń: 115

Ogłoszenia parafialne - V Niedziela Zwykła

PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
4 lutego 2024

1. Biblijne czytania, które dziś odczytujemy i medytujemy, przypominają ważne kwestie: że krótkim jest życie człowieka na ziemi i że jest ono ciągłym zmaganiem się ze swoimi słabościami. Dzisiejsze czytania przypominają również, że każdy jest wezwany do głoszenia życiem Ewangelii. Obyśmy dobrze wykorzystywali czas ziemskiej pielgrzymki…
  2. To już ostatnie dni karnawału. Przeżyjmy je w duchu chrześcijańskiej radości.
  3. W jutrzejszy poniedziałek, z racji na przypadające wspomnienie Świętej Agaty, na Mszach Świętych pobłogosławimy przyniesiony chleb oraz wodę.
  4. Natomiast w przyszłą niedzielę, 11 lutego, przypada Światowy Dzień Chorego. Już dzisiaj chcemy poinformować, że parafialne obchody dnia chorych z Mszą Świętą, podczas której udzielimy sakramentu chorych, zorganizujemy w czasie parafialnych rekolekcji wielkopostnych, czyli w sumie już niebawem.
  5. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie i życzliwości. Zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.
  6. Bardzo serdecznie dziękujemy paniom Barbarze Kierzkowskiej, Aleksandrze Włodarczyk i Julicie Włodarczyk za przygotowanie świątyni do niedzielnej liturgii i złożenia ofiar na kwiaty. W tym tygodniu bardzo serdecznie prosimy o przygotowanie kościoła kolejne rodziny z ulicy Wiśniowej.
  7. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca, ofiary zebrane w tym dniu przeznaczone są na fundusz remontowo budowlany naszej świątyni i domu parafialnego. Szykujemy się w tym roku do położenia posadzki w naszym kościele, wszystkie potrzebne pozwolenia od Wojewódzkiego Konserwatora ze Szczecina otrzymaliśmy.
    Również w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami dzieci klas trzecich. Podczas Mszy dzieci odnowią przyrzeczenia chrzcielne. Proszę aby przyniosły ze sobą świece chrzcielne.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

-
W poniedziałek, 5 lutego – św. Agata, której wstawiennictwu przypisuje się ocalenie jej rodaków po wybuchu Etny i z tej okazji błogosławi się chleb jako znak dobroci oraz wodę, która chroni przed niebezpieczeństwem ognia.
- We wtorek, 6 lutego – św. Paweł Miki z 25 towarzyszami – to japońscy misjonarze i męczennicy, którzy w tym dalekim kraju głosili Ewangelię i dla niej ponieśli śmierć.
- W sobotę, 10 lutego – św. Scholastyka, bliźniacza siostra św. Benedykta, którą cechowały wielka wiara i ufność wobec Pana Boga.

aktualizowano: 2024-02-11